Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

KONKURS RODZINNY NA CZAS KWARANTANNY - siedź w domu... AKTYWNIE!

  • Autor 

 

konkurswirus2020
"Dziennik roku zarazy" Daniela Defoe, znany bardziej jako autor Przypadków Robinsona Crusoe to swego rodzaju opis, lub nawet gawęda o epidemii dżumy, która nawiedziła Londyn w latach 1665-66. Siła tego dzieła oddziałuje na wielu autorów – do inspiracji przy tworzeniu własnych dzieł przyznali się m.in Dżumy A. Camus. Innego świata G. Herlnig Grudziński. Aktualnie prześmiewczy Dziennik czasów zarazy koronawirusem prowadzi jedna z gazet.

Nie wypieram się i ja inspiracji – lecz proponuję działanie, które wypełni czas przymusowego pobywania w domach własną twórczością – indywidualną lub rodzinną. Wystarczy napisać opowiadanie na jedną, dwie, trzy strony lub wiersz związany z trwającą pandemią.
Muzykalni mogą napisać i zaśpiewać piosenkę na temat, a posiadacze aparatów zrobić zdjęcie.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone (symbolicznie), a wiele z tych, które będą „mniej najlepsze” opublikowane w portalu Mojejaworzno.pl”.
Osoby, które chciałyby wesprzeć nasz fundusz nagród skromnymi kwotami, bądź nagrodami, zapraszamy do kontaktu

Regulamin:

Cel – promocja talentów i wypełnienie wolnego od zajęć czasu kwarantanny.

- na adres: mojejaworzno@prokonto.pl

- należy przysłać w terminie, który może ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji: pierwszy termin
to 30 kwietnia 2020 r.

- Jedno, dwa, najwyżej trzy opowiadania jednej rodziny.

- Jeden, dwa, niech będzie – trzy wiersze jednej rodziny

- Jedną, dwie, ech, trzy piosenki jednej rodziny

- Jedno, dwa, trzy zdjecia jednej rodziny

- Na temat: „Koronawirus - jaki jest, każdy widzi”

- Autorem może być każdy – bez względu na wiek, płeć i pochodzenie, a nawet grupa rodzinna.

- Utwory nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane

Warunek dodatkowy – dzieło ma być dobrze napisane i dowcipne, albo co najmniej w aurze tak zwanego „pozytywnego myślenia” - smęty będą dyskwalifikowane.

Teksty należy wysłać w formie e-mailowej

Utwory muzyczne – jako nagrania.

Dzieła zostaną ocenione przez kompetentne, wymagające i znudzone wolnym od wytężonej pracy JURY.

Ale...to jeszcze nie wszystko. Poza konkursem, proponujemy zaśpiewanie własnej piosenki na temat taki jak temat konkursu. Warunek taki, aby nie była to piosenka na melodię żadnej znanej piosenki. Dlaczego? A dlatego, że chcemy pozostawać uczciwi i nie „pożyczać” chronionych prawnie melodii. Łatwo można sprawdzić w internecie, jakie utwory są chronione.

A to stanowi jeszcze jeden element całości. Bo zaproponujemy nagranie najfajniejszej piosenki z akompaniamentem, towarzyszeniem i w aranżacji zespołu Shanta Rei oraz jej odpowiednie nagłośnienie w mediach.

W ramach zabawy fotograficznej będziemy preferowali ambitne pomysły, ciekawe spojrzenie na świat w chwili zarazy...


NA WSZELKIE PYTANIA ODPOWIADAMY POD ADRESEM mojejaworzno@prokonto.plW wypadku ciekawych prac, urządzimy wystawę – ściany swojej galerii zaoferował w tym celu Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków. Prosimy nie zmniejszać zrobionych przez siebie zdjęć, również w wypadku obróbki w programach do edycji. Zdjęcia źle pomniejszone nie będą się dały wydrukować, wywołać w labie.

 

Do konkursów zapraszamy amatorów niezajmujących się zawodowo żadną z dziedzin naszej inicjatywy, czyli nie polonistów, nie pisarzy, nie poetów, nie muzyków, nie fotografów.

Zabawa ma na celu pobudzenie rodzinnej pomysłowości, wydobycie z osób, które nie próbowały takich działań, do pierwszych kroków. W ten sposób szanse będą wyrównane i na pewno nawet najbardziej amatorskie prace mogą zostać dostrzeżone przez jury.

Przetwarzanie danych osobowych

  1. Administratorem danych osobowych Uczestników Konkursu jest Organizator.
  2. Celem przetwarzania danych jest realizacja Konkursu oraz promocja działalności Organizatora.
  3. Dane przetwarzane w związku z wygraną w Konkursie, w szczególności wizerunek i imiona i nazwiska nagrodzonych i wyróżnionych mogą być udostępniane w mediach, a szczególnie w portalu www.mojejaworzno.pl.
  4. Dane są przetwarzane za zgodą Uczestnika Konkursu a, jeżeli to konieczne, jego rodzica lub

opiekuna prawnego. Organizator przewiduje przetwarzać dane osobowe Uczestników tak długo, jak będzie to konieczne w związku z prezentowaniem prac Konkursowych oraz promocją Organizatora na jego stronie internetowej www.mojejaworzno.pl na portalu społecznościowym Facebook pod adresem https://pl-pl.facebook.com/mojejaworzno oraz YouTube.

5. Uczestnikowi Konkursu przysługuje prawo wglądu w swoje dane, ich usuwania, przenoszenia oraz uzyskania wyczerpującej informacji na ten temat. W celu skorzystania ze swoich praw Uczestnik Konkursu powinien wysłać wiadomość na adres e-mail: mojejaworzno@prokonto.pl

Dla potrzeb przeprowadzenia konkursu niezbędne są wyłącznie imiona i nazwiska uczestników i laureatów, oraz przesłany adres e-mail.

konkurswirus20

 

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us