Menu

ogłoszenie bezpłatne

Premiera nowej piosenki o Coronawirusie - Gość w Wuhan - taki mały wirus

  • Autor 

 

Gość z Wuhan jeden mały wirusKiedy w latach 80 ubiegłego wieku napisałem i zaśpiewałem dwie piosenki dotyczące aktualnej sytuacji w kraju, zapłaciłem karę w formie mandatu wyposanego przez cenzorów - mówi Alex Tura - jak się sam nazywa - grajek okazjonalny.
A były to piosenki poświęcone katastrofie w Czernobylu i akcji, jaką zaproponował były rzecznik rządu, który sam się umiał wyżywić, czyli Jerzy Urban - jedna z najbardziej podłych i ohydnych postaci życia publicznego w Polsce. Akcja polegać miała na wysłaniu dla bezdomnych Amerykanów w Nowym Yorku koców i śpiworów.
Tym razem cenzury w kraju nie ma więc nie obawiam się żadnej kary.
Pierwszy tekst na temat wirusa i sposobów radzenia sobie z nim powstał kilka dni wcześniej i osiągnął w internecie niesamowitą oglądalność.
To sprawiło, że apetyt zacżął rosną i wkrótce powstała druga piosenka - mówi Alex Tura, trochę bardziej powaznie ujmująca plagę coronawirusa.
"Gość z Wuhan - Taki mały wirus" to tyuł piosenki, nagranej w dość spartańskich warunkach, ale nie ważna tutaj aż tak forma, jak treść, która z pewością zasługuje na nadanie jej miana piosenki z tekstem.
A więc zapraszamy do słuchania, a może do śpiewania w domowym gronie, bowiem przecież trzeba sobie w jakiś sposób zorganizować czas pozostawania w czterech ścianach.


 A na koniec przypominamy pierwszą - Piosenkę antywirusową

Gość z Wuhan jeden mały wirus

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us