Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Pieniądze czekają - wystarczy mieć pomysł i wziąć udział w konkursie

  • Autor 




fioinfo2020n
Stowarzyszenie Katolickie”Przyjaźń Jaworznicka” w Jaworznie zostało ambasadorem projektu Śląskie Lokalnie - małe granty FIO, którego tegoroczna edycja właśnie się rozpoczęła.

Celem projektu, którego operatorami są Instytut Pracy i Edukacji wraz z partnerem - Instytutem Rozwoju Rynku Pracy, jest rozwój młodych organizacji, grup nieformalnych, grup samopomocowych z terenu województwa śląskiego, poprzez zorganizowanie konkursu mikrograntowego.

Realizatorzy projektów będą mogli starać się o wsparcie finansowe w wysokości od 1000 do 5000 złotych. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 1 marca.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w poniedziałki i czwartki w godz. od 9.00 -11.00 do punktu informacyjnego, który znajduje się w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Św. Wojciecha 10 w Jaworznie (2 piętro)

Spotkanie informacyjne przybliżające szczegóły projektu, odbędzie się 10 lutego 2020 o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Św. Wojciecha 10 w Jaworznie.

slaskielokalnieO szczegółach projektu można przeczytać na stronie:https://www.fioslaskie.com/oprojekcie


W konkursach będą mogą wziąć udział następujące rodzaje organizacji:

1. Młode organizacje pozarządowe mające siedzibę na terenie województwa śląskiego, czyli organizacje, które zostały wpisane do KRS (lub innego, właściwego rejestru lub ewidencji) nie wcześniej niż 30 miesięcy od dnia złożenia wniosku o mikrodotację, w tym również podmiot wymieniony w art. 3 ust. 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Ponadto roczny budżet takiej organizacji nie może przekraczać 25 tys. zł (budżet rozumiany jako obrót za rok poprzedni). Z ubiegania się o mikrodotację w tym trybie wyłączone są oddziały terenowe organizacji nieposiadające osobowości prawnej. Podmioty te mogą starać się o mikrodotację z pozycji grupy nieformalnej.

2. Obywatelskie grupy nieformalne, czyli grupy składające się z nie mniej niż trzech pełnoletnich osób, wspólnie realizujących lub chcących realizować działania w sferze pożytku publicznego, a nieposiadających osobowości prawnej. Członkowie grupy nieformalnej muszą być pełnoletni, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkiwać na terenie województwa śląskiego. Grupa taka może ubiegać się o wsparcie realizacji mikroprojektu mieszczącego się w każdej ze sfer działalności pożytku publicznego. Członkowie obywatelskich grup nieformalnych nie mogą zasiadać w organach statutowych organizacji pozarządowych.

3. Samopomocowe grupy nieformalne, czyli grupy składające się z nie mniej niż trzech pełnoletnich osób, których aktywne działanie skierowane jest na pokonywanie chorób, problemów natury psychicznej albo socjalnej, które dotyczą ich bezpośrednio albo ich bliskich. Celem ich pracy jest zmiana osobistych warunków życia. Członkowie grupy nieformalnej muszą być pełnoletni, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkiwać na terenie województwa śląskiego. Członkowie samopomocowych grup nieformalnych nie mogą zasiadać w organach statutowych organizacji pozarządowych.

4. Patronackie organizacje pozarządowe, to organizacje, które składają i realizują projekt w imieniu i na rzecz grupy nieformalnej, która nie ma możliwości zrealizowania projektu samodzielnie. Formalnie realizatorem projektu jest organizacja patronacka. Organizacja patronacka nie musi spełniać kryteriów zawartych w §4 ust. a) Regulaminu.

fioinfo2020

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us