Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

II JFK Jaworznicki Festiwal Komedii

 

 


jfk20 1

II JFK Jaworznicki Festiwal Komedii odbędzie się w dniach 31 stycznia - 2 lutego 2020.

Dzień 1
31 stycznia 2020
ŚCIANA

Czterdziestopięcioletni Jacek, kawaler z Mokotowa, agent nieruchomości chce wypłacić pieniądze w banku. Z pozoru zwykła sytuacja, staje się bardzo niecodzienną, gdyż pracownicy banku, rozpoczynają dochodzenie, czy aby ich klient nie ma za dużo pieniędzy… Bohater dowiaduje się, że polski bank został wykupiony przez indyjską grupę kapitałową i on sam podlega już nie polskiemu, a indyjskiemu ustawodawstwu.

Traktowany jak przestępca z racji na „wysoki współczynnik awansu społecznego” uczestniczy w serii coraz bardziej surrealistycznych, momentami przezabawnych i dziwacznych sytuacji, które prowokują go do skrajnie różnych emocji, od zniecierpliwienia, przez furię, po zobojętnienie. Bawi do rozpuku śmiały, ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona.

W popisowa rolę Klienta wciela się Paweł Okraska, krakowski aktor teatralny znanym m.in. z filmu „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową” Krzysztofa Zanussiego.

„Ściana” w reżyserii Artura Barcisia aktora i reżysera nagrodzonego Złotą Maską, za spektakl na deskach Teatru Żelaznego pt. „Jabłko”, łączy w sobie sztukę zaangażowaną i przewrotną komedię z przesłaniem w oparach absurdu.

Reżyseria: Artur Barciś
Autor: Sébastien Thiéry
Tłumaczenie: Bartosz Wierzbieta

Muzyka: Bartosz Ebert
Scenografia: Artur Barciś

Występują: Paweł Okraska
Bogumiła Murzyńska
Anna Wesołowska/Małgorzata Gadecka/Elżbieta Okupska
Marta Marzęcka-Wiśniewska
Piotr Wiśniewski

Premiera 1 września 2018
czas trwania: 90 min

Bilety w cenie 60 zł dostępne online: http://kbq.pl/44444
oraz od 2 stycznia w CK Teatr Sztuk

Dzień 2
1 lutego 2020
Teatr Improwizowany Hofesinka

Hofesinka to grupa zajmująca się improwizacją teatralną, o charakterze komediowym. Wszystkie występy są w 100% improwizowane. Do momentu pojawienia się na scenie nie wiadomo co aktorzy będą grać. Żaden spektakl nie jest taki sam. Wszystko wydarza się tylko raz i powstaje na oczach publiczności. Spektakl improwizowany zapewnia doskonałą rozrywkę przez swoją nieprzewidywalność. Improwizacja niesie ze sobą element zaskoczenia zarówno dla publiczności jak i samych improwizatorów. Angażuje i skupia uwagę widza, który sugestią lub słowem inspiracji ma bezpośredni wpływ na przebieg spektaklu. Świetna zabawa gwarantowana!
W Jaworznie wystąpią: Aleksandra Markowska, Joanna Pawluśkiewicz, Robert Pieńkowski, Antoni Syrek-Dąbrowski

Bilety w cenie 30 zł dostępne http://kbq.pl/43996
oraz od 2 stycznia w CK Teatr Sztuk


Dzień 3
2 lutego 2020
HIPNOTYZER - Teatr Nowy Proxima

Na scenie widzimy dwójkę aktorów, kanapę, fotel, stół z krzesłami oraz choinkę. W domową przestrzeń około świąteczną wkraczamy wraz z utarczką słowną bohaterów. Oto Boria, głowa rodziny, która nie stroni od alkoholu, ukrył gdzieś w swoim pijackim transie ostatnią wypłatę i za nic w świecie nie może sobie przypomnieć co z nią zrobił. Pomysłowa małżonka Nadia postanawia wezwać więc hipnotyzera, który wydusi z krnąbrnego małżonka miejsce ulokowania pieniędzy. W taki sposób uporządkowany chaos tego domu ulega totalnemu przekształceniu, któremu blisko do katastrofy. Farsa z minuty na minutę nakręca się coraz bardziej i niewiele brakuje jej do przerodzenia się w tragedię, tym bardziej, że hipnozie poddaje się także Nadia... Dokąd zaprowadzi bohaterów to powolne odkrywanie sekretów?
Występują: Tomasz Schimscheiner, Piotr Sieklucki, Martyna Krzysztofik

Bilety w cenie 60 zł dostępne http://kbq.pl/43995
oraz od 2 stycznia w CK Teatr Sztuk

UWAGA UWAGA:
Karnety na trzy powyższe przedstawienia w cenie 139 zł do nabycia: http://kbq.pl/43998
Ilość ograniczona!


IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

Wystawa rysunków Pawła Jarońskiego.
Wernisaż z udziałem autora odbędzie się 31 stycznia o godzinie 18 w Galeria Obecna (CK TEATR SZTUK, 1 piętro). Wstęp na wystawę, która potrwa do końca lutego jest bezpłatny.

Open Mic - Stand-Up Night (tylko dla dorosłych)
godz. 21, Jazz Club Muzeum

W pierwszej edycji JFK wystąpiło mnóstwo fantastycznych komików, którzy obecnie zdobywają sceny polskich klubów. Czy i tym razem będziemy gościć następców Gizy, Paczesia czy Lotka? Młodzi adepci komedii stand-up zawalczą o nagrodę publiczności. Na scenie dziesięciu komików, 3 godziny zabawy. Prowadzenie wieczoru - Damian Kubik, znany jako Antoni Gorgoń Grucha, ale tym razem będzie prowadził imprezę jako on sam. Tanio wychodzi, mniej niż 2,50 za komika
bilety:
http://kbq.pl/43997 oraz od 10 grudnia w Jazz Club Muzeum

Jaworznicki Festiwal Komedii NA BIS!
5 lutego godz. 19 - Jazz Club Muzeum
Stand-up Bartosz Zalewski + Cezary Ponteffski :)
Bilety: http://kbq.pl/46322

jfk20 2

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us