Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Marcin Pater Trio - 19 stycznia
patertrio
Oscylacja między jazzowo – rockowym brzmieniem w połączeniu z wibrafonem, to mieszanka będąca wizytówką zespołu Marcin Pater Trio. Muzyka znajduje odzwierciedlenie w osobowościach każdego członka zespołu. Jest jak ogień i woda, pełna nieprzeciętnych historii. Katowicka formacja powstała z inicjatywy Marcina Patera – lidera, wibrafonisty, kompozytora. Każdy utwór jest jego osobistą konfrontacją ze światem zarówno tym wewnętrznym jak i zewnętrznym.
Debiutancki album studyjny Nothing But Trouble został wyprodukowany oraz wydany nakładem włoskiej wytwórni Emme Record Label. Jest wynikiem wygranego konkursu międzynarodowego w ramach jednego z najstarszych polskich festiwali jazzowych ‘Jazz Juniors’, w 2018 roku, odbywającego się w Krakowie. Zespół zaprosił gościnnie do współpracy jednego z najznakomitszych gitarzystów młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej – Jakuba Mizerackiego.
Intensywny rok koncertowy wypełniony występami w prestiżowych salach koncertowych oraz na festiwalach takich jak: Nisville Jazz Festival (Serbia), Sibiu Jazz Festival (Rumunia), Jazz nad Odrą Festival (PL), Fara Music Festival (Włochy), RCK PRO Jazz Festival (PL), Polska Jazz Budapest (Węgry), a także trasa w Chinach (m.in. na Taichung Jazz Festival, Real Live Jazz Festival, OctLoft Jazz Festival), czy występ w Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach, otworzył drzwi na świat dojrzewającej muzyce zespołu, a to jeszcze nie koniec! Już w nowym roku trio wyruszy w trasy promując swój najnowszy album.
Skład zespołu: Marcin Pater – wibrafon Mateusz Szewczyk – kontrabas, gitara basowa Adam Wajdzik – perkusja
Nagrody i wyróżnienia: Grand Prix na Jazz Juniors Festival 2018 (Polska) Grand Prix na Sibiu Jazz Contest 2018 (Rumunia) oraz pierwsza nagroda za najlepszy utwór ‘Take Down’ Pierwsza nagroda podczas RCK PRO Jazz Festival w Kołobrzegu 2018 (Polska) Finaliści B-Jazz International Contest w Leuven (Belgia)
patertrio a

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us