Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Betlejemski Ogród Biblijny otwarty już w wigilię!

  • Autor 

 


bob do netu

Już od 24 grudnia można odwiedzać Betlejemski Ogród Biblijny, stworzony na terenie Wspólnoty Betlejem w Dąbrowie Narodowej, przy ulicy Długiej 16.
O tym szerzej piszemy poniżej.wielblady 55
wielblady 57Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego.

Czy bogaci ludzie, a jest ich w Jaworznie sporo, potrafią zmierzyć się z tą prawdą zawartą w Ewangelii według św. Mateusza? (Mt 19, 24)

Będzie ku temu okazja. Oto w dniu 11 grudnia o godzinie 16 do Wspólnoty Betlejem przybyły dwa piękne, siedmiomiesięczne wielbłądy, które zamieszkają tutaj na stałe.

Naprawdę, to ani nie kaczka dziennikarska, ani nie prymaaprilisowy żart., czego dowodzimy na zdjęciach z powitania baktrianów w domu wspólnoty. (baktrian to wielbłąd dwugarbny)

wielblady 34Wielbłądy zamieszkają w specjalnie dla nich przygotowanym gmachu, gdzie otrzymają ciepłe sianko, i codzienną strawę.

Co z tym wspólnego mają bogaci ludzie?

Wprawdzie historia o wdowim groszu dowodzi, że najbardziej wartościowa jest darowizna od serca, ale tu liczą się naprawdę konkretne środki.


Wspólnota Betlejem, jak mówi Ksiądz Mirek Tosza, będzie opiekowała się zwierzętami, ale być może znajdzie się dobry majętny człowiek, albo dobrzy majętni ludzie, którzy wykupią wielbłądy dla tego wspaniałego stowarzyszenia.

Już podczas Bożonarodzeniowego jarmarku w sobotę, 14 grudnia, wieść o wielbłądach będzie głoszona, a jeśli zdołają się one na tyle zaaklimatyzować, że będą mogły być przewiezione, to być może pojawią się na rynku.

Tam tez będą sprzedawane specjalne magnesy z wizerunkiem wielbłądów, z których dochód będzie przeznaczony oczywiście dla nich samych.

wielblady 45Jeśli nie zagoszczą na rynku, to nic straconego. W okolicy domu Betlejem przygotowywany jest Betlejemski Ogród Biblijny, w skrócie BOB.

Będzie to specjalna ścieżka, nazwijmy ją dydaktyczną, która prowadzić będzie wśród zagród ze zwierzętami, a elementami scalającymi wszystko, będą przystanki historii biblijnych, które będzie można i przeczytać i zobaczyć, a nawet dotknąć.

Zapraszamy tymczasem do obejrzenia fotografii, również zwierząt, z którymi baktriany pragną się zaprzyjaźnić.


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us