Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Święto Niepodległości - obchody w Jaworznieswniepodl19
Przed nami obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszym mieście, jak co roku zaplanowano oficjalne uroczystości, podczas których wspólnie będziemy mogli świętować ten niezwykle waży dla współczesnej polskiej historii dzień.

11lisop19plak 1200Główna część uroczystości odbędzie się na jaworznickim Rynku. W poniedziałek, 11 listopada o godzinie 9.00 w kolegiacie świętych Wojciecha i Katarzyny zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji mieszkańców i Ojczyzny. Po eucharystii, około godz. 10.15 wyruszy sprzed kościoła przemarsz uczestników przed Pomnik Niepodległości. Tam tradycyjnie wygłoszone zostanie okolicznościowe przemówienie, będziemy mogli też zobaczyć program kulturalny w wykonaniu artystów Teatru Sztuk. Na koniec przed pomnikiem zostaną złożone kwiaty.

Po zakończeniu tej części uroczystości w Miejskiej Bibliotece Publicznej wręczone zostaną Nagrody Prezydenta Miasta Jaworzna, za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.

W tym roku zapraszamy na Rynek również na godz. 12.00 – odśpiewamy wtedy wspólnie „Mazurek Dąbrowskiego”.

Ponadto w związku z rocznicą instytucje kultury przygotowały wydarzenia towarzyszące. Więcej informacji można uzyskać na stronach internetowych poszczególnych instytucji.

Szczegółowy program uroczystości:

10 listopada (niedziela)

  • godz. 17:00 Koncert Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna Archetti - Sala Koncertowa Centrum Kultury Archetti (Jeleń). Impreza biletowana

11 listopada (poniedziałek)

  • godz. 9:00 msza św. w intencji mieszkańców i Ojczyzny w kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny
  • godz. 10:15 przemarsz orkiestry oraz uczestników uroczystości pod Pomnik Niepodległości; okolicznościowe przemówienie; program kulturalny w wykonaniu artystów Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie; składanie kwiatów
  • ok. godz. 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie: wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Jaworzna za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury
  • godz. 12:00 "Niepodległa do hymnu" - wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" na jaworznickim Rynku

W dniu uroczystości w godz. od 11:00 do 15:00 Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza do zwiedzania wystawy stałej i czasowej pt.: „Dramat XX wieku. Jaworznianie i Jaworzno w czasie II wojny światowej”.

Więcej informacji o wydarzeniach towarzyszących obchodom Narodowego Święta Niepodległości można uzyskać na stronach internetowych poszczególnych instytucji kultury.

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us