Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Pożyczka dla nowego przedsiębiorstwa

  • Autor  PROMO
pozyczkao1Właściwe rozpoczęcie działalności gospodarczej jest nierozłącznie związane z inwestycją dużej ilości pieniędzy. Przy tym nie wszyscy właściciele firm będą mieć do dyspozycji taki kapitał. Dlatego szansy na odpowiednie wdrożenie się w rynek dopatrują się w pożyczce bankowej.

W jaki sposób mogą oni ją uzyskać? Na to pytanie pomoże nam odpowiedzieć pośrednik finansowy Expander.


Pierwsze kroki

Etap kreowania kształtu przedsiębiorstwa mimo, że wymagający jest dopiero pierwszym z długotrwałego i wymagającego procesu budowy firmy. Mowa tu przecież o sporym ryzyku, konieczności wstrzelenia się w potrzeby konsumentów, aby można było mówić o odpowiednim wyniku finansowym pozwalającym zarówno na utrzymanie się, jak i gromadzenie kapitału.

Według danych statystycznych ¾ młodych biznesów ogłasza upadłość po upływie maksymalnie 24 miesięcy. Nie należy traktować tego jedynie w charakterze przestrogi dla osób zainteresowanych otworzeniem własnej firmy i samych banków, a możliwości wyciągnięcia wniosków.

Dostępne oferty kredytowe dla przedsiębiorców

Ludzie chcący uzyskać kredyt dla nowych firm mogą się z początku rozczarować skromną ilością dostępnych ofert. Jedną z nich przy tym będącą korzystniejszą jest ta dotycząca finansowania przedsiębiorstwa od pierwszego dnia jego działalności. Druga tyczy się działalności istniejących na rynku od przynajmniej 6, a najlepiej 12 miesięcy, które to dla banku są bardziej atrakcyjne i pewniejsze.
pozyczkao2
Sumy oferowane przez instytucje finansowe wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Przy czym omawiane propozycje bankowe funkcjonują na znacznie gorszych warunkach niż tych charakterystycznych dla tradycyjnych kredytów konsumenckich. Wszystko z powodu wysokich oprocentowania i krótszych okresów spłaty.

Warunki do uzyskania kredytu

Przed podjęciem decyzji co do wniosku potencjalnego kredytobiorcy bank musi przeanalizować jego sytuację finansową. Aby zapewnić sobie większe szanse, warto na początku mieć przygotowany plan biznesowy. Skrupulatne zajęcie się tym dokumentem powinno obejmować umieszczenie w nim analiz rynkowych, perspektyw i ewentualnych zagrożeń. Przyda się również posiadanie planu budżetowego, uwzględniającego zarówno dochody, jak i koszty utrzymania przedsiębiorstwa. Kluczowe będzie pokazanie bankowi, że otrzymane pieniądze nie zostaną w żadnym razie wykorzystane w nieumiejętny sposób.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us