Menu

ogłoszenie bezpłatne

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

  • Autor  Emi
zusprzedsieb2

zusprzedsiebTydzień Przedsiębiorcy to cykliczna akcja skierowana do osób prowadzących własne firmy, do kadrowych, księgowych, ale też do tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z własnym biznesem. Temat przewodni tegorocznej akcji to „Zatrudniam legalnie-pracuję legalnie”. Część zagadnień dotyczyć będzie zatrudniania cudzoziemców, rozliczania za nich składek, a także uprawnień do świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Dlatego organizatorzy zapraszają do udziału w przedsięwzięciu nie tylko firmy, które zatrudniają osoby z zagranicy, bądź zamierzają je zatrudnić, ale także obcokrajowców, którzy podjęli pracę na terenie Zagłębia. Temat jest o tyle istotny, że obecnie na terenie oddziału ZUS w Sosnowcu zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych jest 5555 cudzoziemców.
Jednym z tematów szkoleń będzie delegowanie pracowników do pracy za granicą. - To ważne informacje zwłaszcza dla pracodawców, którzy wysyłają swoich pracowników do pracy w innym kraju. Eksperci ZUS opowiedzą jakie warunki należy spełnić, by skorzystać z delegowania pracowników i uniknąć podwójnego opłacania składek na ubezpieczenia społeczne - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.
Szczegółowy harmonogram szkoleń w Oddziale ZUS w Sosnowcu, w Inspektoracie w Zawierciu
i Jaworznie oraz w Zagłębiowskiej Izbie Gospodarczej w Dąbrowie Górniczej poniżej:

Ponadto harmonogram poszczególnych seminariów dostępny też na stronie internetowej www.zus.pl pod adresem https://www.zus.pl/firmy/pozostale/tydzien-przedsiebiorcy
Serdecznie zapraszamy na Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS.
Beata Kopczyńska
regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa śląskiego


harmonzus

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us