Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Odwiedzamy sąsiadów zza miedzy. Urbexowo w Kopalni Mysłowice

  • Autor 

 

 

kopaklniamyslowice170319 16Wiele obiektów z XX wieku stało się ruinami, w Jaworznie nawet po niektórych nie ma już śladu.

Choćby elektrownia Jaworzno 1, zlikwidowana i zrównana z ziemią.

Maszyny i urządzenia oaz zabudowania dziś zapewne byłyby smakowitym kąskiem dla eksploratorów przeszłości, dla wycieczek z całego świata.

Niestety, nikt nie pomyślał o tym w latach 90 XX wieku, kiedy to największą sensacją było wyburzenie komina, które relacjonowała ówczesna prasa.


kopaklniamyslowice170319 22Los elektrowni podzieliła cementowania, której obiekty pozostające w całkowitej ruinie jeszcze do dziś są chętnie fotografowane przez pasjonatów tej sztuki.

W sąsiednich Mysłowicach rozpada się na oczach mieszkańców Kopania Mysłowice, której zabudowania, komin, młyn, szyb, inne gmachy stanowią dziś zagrożenie dla przebywających w okolicy osób.

Wprawdzie teren jest patrolowany przez ochronę, niemniej na rumowiskach spotyka się osoby wyszukujące miedzi, aluminium, aby podreperować swój budżet.

Ogrodzenie rozpada się, a rzesze fotografów obchodzą dookoła teren aby złapać dobre kadry.

Postanowiliśmy i my odwiedzić KWK Mysłowice, a kilka ze zrobionych zdjęć pokazujemy jako dowód umierania poprzedniej epoki.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us