Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Zespół Aktorski Proscenium przedstawił spektakl teatralny „Bunia”

  • Autor 
buna jaworzno 70419 2 2 42Co dzieje się kiedy rodzina skazana jest na niekończące się towarzystwo żyjącej ponad średni wiek babuni? Buni?

Podeszły wiek wiąże się z reguły z pewnego rodzaju nieporadnością życiową, ze zmniejszeniem codziennej aktywności, z bólami tu i ówdzie, o różnych porach dnia, na zmianę pogody, na pełnię, na wszelakie inne zjawiska przyrody. Ale kiedy Babunia - Bunia jest energiczną i niemyślącą o udaniu się na tamten świat kobietka, które jeszcze niejednego kawalera zawstydzić by mogła,,a kiedy do tego jeszcze emanuje nieposkromionym apetytem, której nawet jarzeniowe światło na suficie około godziny 22 kojarzy się ze wschodem słońca i należałoby zjeść śniadanie, to sprawy zaczynają być nie tyle śmieszne, co uciążliwe dla domowników, którym w portfelach się nie przelewa, a wszelkie dobra zostają przejedzone w postaci wszystkiego, co się do jedzenia nadaje.buna jaworzno 70419 2 2 37Nawet kwiatki w wazonie mogą być niezłą przekąską.

Co wtedy? No wtedy istnieje się jedyna droga - należy babunię - Bunię unieszkodliwić - zeswatać z majętnym jegomościem, albo...

A o tym można będzie przekonac się w kolejnych odsłonach spektaklu Bunia, wystawionego przez teatr proscenium działający w Klubie Relax w Niedzieliskach pod wodzą Marcina Milińskiego, który sztuk wyreżyserował, zbierając najpierw doskonałe grono aktorów amatorów, którzy dziś na scenie nie są już kojarzeni z amatorstwem, ale z doskonałym odzwierciedleniem niełatwej włoskiej energii i specyficznego podejścia dożycia, do rozmów, do rozwiązywania rodzinnych sporów.

buna jaworzno 70419 2 2 46W skład zespołu proscenium wchodzą i wystąpili na scenie Aleksandra Chudoba, Agata Mikłas, Anna Miller, Sylwia Sural, Damian Jasiński, Marcin Miliński.

Muzykę do sztuki skomponował Grzegorz Wanatowicz, a całość wymyśliła i scenariuszem opatrzyła Marta Grabska.

Zachęcamy do śledzenia zapowiedzi wydarzeń kulturalnych i do koniecznej obecności na sztuce, które będzie niebawem wystawiona w Domu Kultury w Szczakowej.

A dla naszych my, gratulując doskonałej aktorskiej werwy grupie Proscenium, zapraszamy czytelników do obejrzenia zdjęć, z premiery, która odbyła się 7 kwietnia w Klubie Relax, przy nadkomplecie publiczności.


 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us