Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Bunia - Druga odsłona spektaklu - DK Szczakowa - 9 czerwca
buniaszczak 1
Buniaszczxaka2Zespół Aktorski Proscenium ma zaszczyt zaprosić na drugą odsłonę spektaklu teatralnego „Bunia” w reżyserii Marcina Milińskiego, która odbędzie się 9 czerwca w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej o godz. 18.00

Tragikomedia opowiada o włoskiej rodzinie na emigracji, w której życie sprowadza się do zaspokajania nienasyconego apetytu tytułowej bohaterki.
Członkowie rodziny bez wyraźnego efektu nieustannie podejmują kolejne próby znalezienia pracy i funduszy, skutkiem czego są ciągle narastające konflikty prowadzące do tragedii. Wycieńczona psychicznie rodzina planuje pozbyć się niewygodnego domownika. Czy im się to uda? O tym dowiecie się Państwo oglądając nasz spektakl.
W spektaklu biorą udział: Aleksandra Chudoba, Agata Mikłas, Anna Miller, Sylwia Sural, Damian Jasiński, Marcin Miliński.

Wstęp wolny ( wejściówki do odbioru w Domu Kultury)

Roberto Cosso jest autorem z jednej strony groteskowego, a z drugiej bardzo życiowego tekstu. Sztuka, którą się zainspirowaliśmy powstała w latach 70′ ubiegłego stulecia i jest bez wątpienia ponadczasowa.

Pomysłodawczynią jest Marta Grabska, która również pracowała przy adaptacji scenariusza, a kostiumy przygotowali sami aktorzy.


Zapraszamy do artykułu, który ukazał się po premierze spektaklu
Zespół Aktorski Proscenium przedstawił spektakl teatralny „Bunia”


 

 

Zespół Aktorski Proscenium powstał w 2014 roku a pierwszą zrealizowaną sztuką była Moralność Pani Dulskiej, w skład wchodzą pasjonaci teatru, amatorzy.

Facebook

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us