Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Pająki - koszmar z najstraszniejszych snów - od dziś w Jaworznie

  • Autor pajaki70319 19

To nie jest zwykła wystawa. Z reguły na wystawach nie wolno dotykać eksponatów. Tutaj mamy inną sytuację - nawet idącą nieco dalej - to eksponat może dotknąć nas... Tak, możemy być zaszczyceni obecnością na swojej dłoni kilkunastocentymetrowej wielkości pająka, Potwór, po prostu potwór powoli idzie, przestawiając nogę za nogą, przechodzi z jednej dłoni na drugą, łaskotając nas swoimi kosmatymi odnóżami.

>>Pająki w Jaworznie - wystawa<<

A delikwent, który poddał się temu eksperymentowi czeka nieruchomo, mając już tym samym, w swoim życiorysie jedno z najbardziej niesamowitych rzeżyć, czeka tylko aż prowadzący wystawę jednak zabierze bestię.. Ufff i już po wszystkim. Drugi raz w życiu na to się nie zdecyduje, ale zdjęcie - selfie z pająkiem pozostanie. Tylko 12 złotych kosztuje wejście do klubu Relax, gdzie w 36 akwariach zaprezentowano 3 6 zwierząt. Większość to pająki, ale są i skorpiony oraz krocionóg. Obrzydliwe, ktoś powie, ale fascynujące, odpowie drugi.

pajaki70319 17Pan opiekujący się wystawą z cierpliwością odpowiada na wszelkie pytania - pewnie ma ich już dość - odwiedzający chca wiedzieć wszystko. A czy to są największe okazy, czy dużo jedzą, czy są wśród zgromadzonych okazy "śmiertelne", mogący jednym ciosem zabić człowieka, , czy często jedzą, co jedzą, czy są drogie? Tak są drogie, są tu sztuki kosztujące i tysiąc i więcej złociszów.

Sporo, dlatego są traktowane jak najbardziej kruche kosztowności. Pająki są bardzo delikatne, ich odwłok może uszkodzić nawet nasz zadzior koło paznokcia. Może go rozerwać mysz, którą stawonogów złapie, aby ją zjeść. Dlatego te pająki nie są karmione myszami. Dostają świerszcze, szarańczę i podobne obrzydliwości. Siedzą w swoich terrariach i nie mają nic do roboty. Typowe darmozjady. One nie zdają sobie sprawy z tego gdzie są, wystarczy im odpowiednia temperatura, możliwość odpoczynku i regularnie dostarczane jedzenie.

I tyle - tyle piszemy my, a jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej, zapraszamy do Klubu Relax. tam można sprawdzić czy rzeczywiście boimy się pająków, czy tylko nam się to wydaje, Czy arachnofobia to lęk do wyleczenia?

Czy można można pokusić się o stwierdzenie że arachnoterapia leczy z kompleksów, lęków, depresji,  daje poczucie bohaterstwa, bo przecież jeśli dotknie nas wielki kosmaty pająk, to czymże w porównaniu z nim jest kontakt z teściową, jak zauważył jeden ze zwiedzających. Zdjęcia zawdzięczamy dwóm śmiałkom z obiektywami.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us