Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Okolice Jaworzna – urbex – odkrywanie opuszczonych miejsc

  • Autor piernikarka0319 32Niedaleko Jaworzna, nie będziemy wskazywać dokładnie gdzie, jest miejsce niezwykłe, które urzeka swoja uroda, względnym nienaruszeniem,od wielu, wielu lat.

Wiele świadczy to tym, że jeszcze kilka lat temu były to budynki zamieszkane, choć, śladów doprowadzenia prądu tu nie uświadczy.

Studnia korbowa, studnia z żurawiem, małe stodółki sąsieki przy domach, składziki narzędzi... niesamowite, że to wszystko tu zatrzymało się w czasie i nie zostało zdewastowane przez choćby przypadkowych wandali.

Można by tu nakręcić film choćby z XIX wieku, i niewiele by trzeba dostosowywać – usunąć tablicę „SPRZEDAM”, kilka współczesnych kłódek i oczywiście zagospodarować wnętrza, w których brak sprzętów. Choć jakieś łóżko, komoda, czy kredens, fotel, stół, czy taboret gdzieniegdzie stoi.

Dwa domki nawet sprawiają wrażenie odwiedzanych, o które ktoś dba regularnie – trawa skoszona, są ślady uprawy warzyw na grządce.Ale na co dzień osada jest opuszczona lecz być może na jakimś drzewie w pobliżu jest jakaś kamera, albo fotopułapka, co by nie dziwiło, aby ostudzić zapędy niecnych osób.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wiekowej osady.


piernikarka0319 34

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us