Menu

ogłoszenie bezpłatne

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jaworznie

  • Autor zolnierze wyklexi10319 78Spotkanie JIN z mieszkańcami na rynku, wręczanie ulotek, prezentacja postaci Wyklętych, msza święta z udziałem pocztów sztandarowych oraz złożenie kwiatów i uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych pod Pomnikiem Niepodległości, w obecności instalacji złożonej z obrazów owych żołnierzy i flag z barwami narodowymi, złożyło się na obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Jaworznie.Narodowy Dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych jest poświęcony pamięci bohaterskich żołnierzy konspiracji niepodległościowej, którzy po oswobodzeniu się spod niemieckiego jarzma, stawili czoło sowieckiemu okupantowi i jego poplecznikom

zolnierze wyklexi10319 74W uroczystościach uczestniczyli z ramienia miasta Pani Ewa Sidełko Paleczny - Sekretarz Miasta i  Pan Tadeusz Kaczmarek - Przewodniczący Rady Miejskiej.

Zaszczytem dla Jaworzna była obecność Pana Senatora Michała Potocznego, Radnej Sejmiku Śląskiego, Pani Marii Materli oraz przedstawiciela Wicemarszałka Województwa Śląskiego, Pana Macieja Stanka.

Przybyli przedstawiciele Solidarności oraz miesazkańcy Jaworznia, niestety nie była to liczna grupa, co jest faktem przykrym wobec szacunku, jaki jesteśmy winni ludziom, który dla nas walczyli z niemieckim i sowieckim reżimem.

Obchody przygotowało Stowarzyszenie Przyjaźń Jaworznicka oraz Jaworznicka Inicjatywa Narodowa.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us