Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Przegląd Piosenki Patriotycznej w ZSO

  • Autor 

 

przegladpiospatr 31Radość z Niepodległości w roku setnej rocznicy jej odzyskania przez Polskę trwa nadal i zapewne już nikt nigdy nie zapomni o tym, że Ojczyznę mamy jedną, najważniejszą, a wolność nie została nam dana, tylko Polacy ją wywalczyli własnym poświęceniem, krwią, wielkimi wyrzeczeniami i bohaterstwem.
O tym należy przypominać nie tylko w momentach ważnych, podniosłych, ale na co dzień.
Piękną uroczystą chwilę zorganizowali uczniowie Zespołu Szkół ogólnokształcących w Jaworznie im. Orła Białego, którzy wzięli udział w przeglądzie piosenki patriotycznej.


przegladpiospatr 38Klasy licealne i gimnazjalne kilkanaście dni wcześniej wylosowali dla siebie piosenki, które mieli przygotować i zaśpiewać. Taki sposób zachęcenia młodzieży do aktywności spowodował, że często uczniowie musieli zmierzyć się z niekoniecznie najłatwiejszymi pieśniami i kompozycjami.
Przebieg przeglądu dowiódł jednak że w szkole jest wiele talentów wokalnych, aktorskich i organizacyjnych.
Piosenki z różnych okresów istnienia Państwa polskiego odśpiewano wręcz fantastycznie, a każde wykonanie okrasiły brawa kolegów i koleżanek z innych klas.
Nieukrywana radość z przebiegu przeglądu wyraziła Pani Dyrektor Marta Figura, która każdej z klas wręczyła podziękowania i zacheciła do codziennej pracy i oddania dla dobra Ojczyzny.

 

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us