Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Chcesz zostać wolontariuszem? To bardzo proste!

 

wolowntmops2018 CustomPomogę, bo mogę!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie poszukuje wolontariuszy. Szukamy osób, które będą nieodpłatnie udzielać korepetycji dzieciom i młodzieży z rodzin zastępczych. Nasi podopieczni to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich, a najczęściej zgłaszanymi nam problemami są trudności z nauką matematyki, języków obcych oraz języka polskiego.

wyrównywaniu braków edukacyjnych.

Nie szukamy osób wybitnych w nauce. Wystarczy nam, by wolontariusze czuli się pewnie w wybranym przez siebie przedmiocie szkolnym. Dużo bardziej zależy nam na chęci pomagania, zaangażowaniu, cierpliwości i konsekwencji. Nie musisz mieć samych szóstek, aby nam pomagać! Często potrzebujemy wsparcia na bardzo podstawowym poziomie i pomocy w

 

Oferujemy wsparcie osób na co dzień pracujących z podopiecznymi rodzin zastępczych. Z każdym wolontariuszem podpisujemy porozumienie w sprawie wolontariatu. Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o wspieraniu nas oraz referencje.

Zajęcia zawsze odbywają się pod opieką pracowników MOPS. Spotykamy się w trzy dni w tygodniu w godzinach od 16:00 do 18:00 ? we wtorek w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków na Osiedlu Stałym, w środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Centrum, a w czwartek w pomieszczeniach MOPS-u w budynku ZLO na Leopoldzie. To wolontariusz decyduje, czy chce pomagać przez godzinę tygodniowo, czy ma czas na więcej. Decyduje z jakiego przedmiotu chce pomagać, a także ma wpływ na wybór podopiecznego do pomocy.

To już VI edycja pomocy wolontariackiej organizowanej dla podopiecznych Działu Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie. Od 2014 roku wsparło nas blisko 40 wolontariuszy, a niektórzy wciąż są z nami od samego początku! W tym czasie udało nam się wesprzeć ponad 50 podopiecznych. Nasza pomoc jest wymierna ? od początku naszej działalności to 1066 godzin udzielonych korepetycji! Zdane egzaminy maturalne, gimnazjalne, zaliczone przedmioty i zdane poprawki.

Osoby zainteresowane udzieleniem nam wsparcia mogą kontaktować się pracownikami MOPS-u ? Tomaszem Geblem i Katarzyną Płocicą pod numerami telefonów (32) 618-18-34, (32) 618-17-85 lub za pomocą poczty elektronicznej na adres wolontariat@mops.jaworzno.pl.

 

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us