Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Archetti beneficjentem programu Tutti.pl koncert już 7 października

archetti071018O ile koniec wakacji zwiastuje nieuchronny powrót do szkoły, o tyle nie oznacza ono oficjalnego rozpoczęcia sezonu artystycznego. W tym roku w Archetti rozpoczynamy go dość późno, jednakże będzie to bardzo mocne wejście w nowy sezon. Cały nadchodzący rok zapowiada się dla nas niezwykle intensywnie, o czym będziemy oczywiście na bieżąco informować na naszych stronach w mediach społecznościowych. Pierwszym jasnym punktem na mapie wydarzeń artystycznych w Archetti będzie data 7 października, kiedy to właśnie rozpoczniemy z pompą nowy sezon artystyczny, mało tego - zainaugurujemy tym samym współpracę z Tutti.pl oraz wydawnictwem PWM.


Mamy wielki zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w tym roku w programie promującym muzykę polską - właśnie z pomocą Tutti.pl oraz PWM będziemy mogli jeszcze intensywniej promować naszych rodzimych kompozytorów i ich twórczość.
 Sezon rozpoczniemy kompozycjami Wojciecha Kilara i Witolda Szalonka, czyli muzyką XX wieku. Tym razem same nowości - nie zagramy znanej i lubianej ?Orawy?, zaprezentujemy za to ?Choralvorspiel?, utwór również nawiązujący lekko do góralskich melodii, ale zdecydowanie delikatniej niż wcześniej grane przez nas kompozycje Kilara.
?Toccata polyphonica? to pełna energii kompozycja, która wymusza na muzyku totalne skupienie i jest swoistą gimnastyką dla wykonawcy - dla słuchacza z pewnością będzie ciekawa w odbiorze.
Na deser ?Serenada? Piotra Czajkowskiego - żelazna pozycja w repertuarze każdej orkiestry kameralnej, znajduje się również w naszej biblioteczce i z chęcią po nią sięgamy. Zabrzmi tym razem na dobry koniec koncertu i jeszcze lepszy początek sezonu.
Koncert organizowany jest pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

Archetti - rozpoczęcie sezonu artystycznego 2018/2019
7 PAŹDZIERNIKA 2018 godzi. 17.00
Sala Koncertowa w siedzibie Orkiestry przy ul. Wiosny Ludów 1 w Jaworznie - Jeleniu
W. Kilar - Choralvorspiel
W. Szalonek - Toccata Polyphonica
P. Czajkowski - Serenada
Bilety do nabycia w siedzibie Orkiestry w godzinach otwarcia oraz na godzinę przed koncertem, a także na stronie internetowej www.archetti.pl\\Miło jest nam poinformować oraz pochwalić się, że Orkiestra Archetti znalazła się w gronie beneficjentów programu wspierania i promowania wykonawstwa polskiej muzyki ?Tutti.pl?!

Dzięki uczestnictwu w programie, będziemy mieli jeszcze większą niż dotychczas, możliwość wykonywania dzieł polskich kompozytorów.

Pierwszy koncert zorganizowany we współpracy z Tutti.pl odbędzie się 7. października - wszystkie szczegóły znajdą Państwo na plakacie poniżej - o kolejnych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco na stronie www.archetti.pl oraz na naszym profilu na portalu Facebook.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych i do spotkań z Archetti podczas koncertów!

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us