Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

29. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków zakończony!

  • Autor 

2018 07 08 063845Triumfatorzy: Sylwester Janiszewski i Wibatech Merx 7R

Sylwester Janiszewski z grupy Wibatech Merx 7R wygrał ostatni etap i klasyfikację generalną 29. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Kolarze znów zmagali się z upałem i górkami. Na początku etapu z Kielc do Łodzi mocny, 14-procentowy wjazd na Czarniecką Górę, pod którą peleton gonił grupę siedmiu uciekinierów. Ze śmiałków dotarciem na premię najbardziej zainteresowanym był Michał Podlaski. ? Zaatakowałem, bo do wywalczenia zielonej koszulki brakowało mi czterech punktów do Niemca Imanuela Starka z Team Tueringen ? powiedział na mecie zawodnik grupy Voster. Ucieczkę zlikwidowano na 120 km, a potem kolejną dwuosobową.

Peleton był niemal w komplecie, gdy ? już w Łodzi przed premią na ulicy Giewont zawodnicy Vostera znów zaatakowali, a Podlaski ponownie wygrał premię i zdobył zieloną koszulkę najlepszego górala. Za drużyną ze Stalowej Woli ruszyli pod górę po bruku kolarze Wibatechu i trzech z nich znalazło się w czołowej ósemce, która bez przeszkód dojechała do mety. Janiszewski podobnie jak na pierwszym w Sędziszowie Małopolskim etapie był najszybszy także na ulicy Piotrkowskiej. ? Zawdzięczam to drużynie, która pilnowała mojej żółtej koszulki przez cały wyścig ? powiedział na mecie Janiszewski. ? Zrobili więcej niż mogli, a Marek Rutkiewicz na ostatnim etapie przez 185 km ?kasował? wszelkie akcje, które mogły zmienić klasyfikację końcową.

Janiszewski wyprzedził na finiszu na ulicy Piotrkowskiej Aarona van Poucke z belgijskiej grupy Lotto Soudal U23 i kolegę z drużyny Macieja Paterskiego. Peleton przyjechał ze stratą 35 sekund, a ze 121 zawodników, którzy systartowali w Sanoku w końcowej klasyfikacji znalazło się 100.

Klasyfikację punktowąi białą koszulkę zdobył także Sylwester Janiszewski, a młodzieżową Aaron van Poucke. Najlepszą drużyną 29 edycji WSiO została drużyna Wibatech Merx 7R.

Do zobaczenia za rok na jubileuszowym 30 Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.


wyscigsolid18 227De Decker wygrał, Janiszewski utrzymał koszulkę.

Alfan De Decker z grupy Lotto Soudal U23 wygrał czwarty etap (197,9 km) 29 Wyścigu Solidarności Olimpijczyków w trakcie którego kolarze pokonali góry, upał i ulewy. Temperatura w krótkim czasie spadła o ponad dziesięć stopni Celsjusza.

Zawodnicy walczyli, uciekali, ale mimo wielu akcji na metę przyjechał peleton, choć w niepełnym składzie, bo nie wszyscy wytrzymali trudy walki. Najbardziej spektakularną akcję przeprowadził Artur Detko z grupy Domin Sport i Rosjanin Anton Worobiew (Gazprom Rusvelo) ? był za wysoko w klasyfikacji generalnej, żeby pozwolili nam dojechać do mety ? powiedział kolarz z Bełchatowa. Przeciwko dwójce kolarzy był cały peleton, ale przede wszystkim tempo nadawała grupa lidera. Po 100-kilometrach przed Jaworznem peleton dopadł śmiałków, ale był już mocno podzielony.

wyscigsolid18 133Na ostatnich metrach zaatakował Belg Johim Ariesen (Metec), a za nim pojechał lider Sylwester Janiszewski (Wibatech Merx 7R), ciułający cenne sekundy. Wyprzedził ich na finiszu Belg De Decker, który triumfował w tym roku po raz drugi. ? Chyba za szybko zacząłem atak ? powiedział Ariesen.

Janiszewski wcale nie był niepocieszony. ? Moi koledzy zrobili bardzo ciężką robotę, żebym mógł zdobyć bonifikatę ? powiedział lider wyścigu. ? Cztery sekundy to też zysk. Został jeszcze jeden trudny etap z Kielc do Łodzi. Będziemy bronić żółtej koszulki.

wyscigsolid18 190Dekoracji zwycięzców IV etapu dokonali Prezydent Jaworzna pan Paweł Silbert wraz z Zastępcą. Panem Tadeuszem Kaczmarkiem, Poseł na Sejm RP, Pan Dariusz Starzycki - przewodniczący NSZZ "Solidarność", Waldemar Sopata - członek Komisji krajowej i przewodniczący NSZZ "S" w Tauron Wydobycie ZG Sobieski, oraz inni działacze związkowi oraz organizatorzy wyścigu.

Zapraszamy do GALERII z FINISZU IV ETAPU oraz z 10 Mini Wyścigu "Solidarności" - dla dzieci.10 Mini Wyścigu "Solidarności" - dla dzieci.

 TABELA PO 4 ETAPACH2018 07 07 115540

 


3

2018 07 05 200508Najważniejsza żółta koszulka

Sprinter Mamir Stasz (Stash) z rosyjskiej grupy (Gazprom Rusvelo) wygrał trzeci etap 29. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Na początku kolarze ścigali się po górkach, ale potem zjechali na niziny. Przez 145 km kolarze w peletonie byli aktywni. Najbardziej spektakularną akcję przeprowadził Rosjanin Andriej Prostokiszyn który uzyskał nawet 5 minut przewagi. Uciekał przez prawie 70 km.

? Moja akcja mogły się udać, jeśli do pomocy miałby choć jednego, silnego zawodnika ? powiedział kolarz z Rosji.

Został doścignięty na rogatkach Stalowej Woli, gdzie rozgrano trzy rundy. Na pierwszej ? lotnej premii ? pierwszy był Maciej Paterski, ale potem peleton ?rozkręcili? kolarze Russvello. Na finiszu najszybszy był Stasz, który powiedział na mecie. ? Zacząłem finisz 300 metrów przed metą ? powiedział przed dekoracją. ? Udało się dojechać na metę na czele peletonu.

Drugie miejsce zajął Johim Ariesen z eikpy Metec, a trzecie Rosjanin Maksym Suchow z grupy Marathon-Tula. Najlepszy z Polaków Mateusz Komar zajął szóste. Lider wyścigu Sylwester Janiszewski, który przyjechał w czołowej grupie powiedział, że na finiszu był chaos, a jego drużynie nie udało się jego rozprowadzić. ? Jednak najważniejsze było utrzymanie żółtej koszulki ? powiedział. ? I to jest nasz priorytet.

Drugi w klasyfikacji generalnej jest Maciej Paterski (Wibatech) ze stratą 7 sekund, a trzeci Kamil Zieliński (Team Hurom ) ? 11 sekund do lidera.

W piątek kolarzy czeka najdłuższy czeka z nowego Sącza do Jaworzna, liczący 197,9 km.

 

 


2

2018 07 05 085916Belg Alfdan de Decker z grupy Lottto Soudal U23 wygrał po finiszu z grupy drugi etap 29 Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków w Krośnie pokonując na finiszu lidera Sylwestra Janiszewskiego i Macieja Paterskiego z grupy Wibatech Merx 7R. Liderem wyścigu pozostał Janiszewski, który ma sześć sekund przewagi nad Paterskim i dziesięć nad Kamilem Zielińskim z Team Hurom.

Jak co roku na d Podkarpaciu było gorąco (ponad 30 stopni C.), było ciężko i pod górę. Na WSiO był to etap królewski. Kolarze dotarli na metę w kilkunastu grupach i wszyscy byli bardzo zmęczeni.

Po pagórkowatym terenie na początku etapu przyszedł czas na trudy. Dwukrotny podjazd pod Zamek Kamieniec, który ma ponad 10 procent nachylenia, porozrywał i rozbił peleton. Dwa podjazdy miały różnych bohaterów. Ale na szczycie nie brakowało kibiców, którzy dotarli tam na rowerach. ? Ciężko bardzo było ? tak mówili śmiałkowie amatorzy. A kolarze przed dwoma podjazdami mieli tego dnia w nogach prawie 200 kilometrów. Wytrzymali najsilniejsi. Po pierwszej grupie przyjeżdżali kolejni kolarze, gubiąc szanse na końcowy sukces. Z gór w piątek ruszamy na niziny, gdzie sprinterzy będą próbować swoich sił, a wiatr może znowu podzielić peleton.1

 1etapwyscih18sa

Sylwester Janiszewski z grupy Wibatech Merx 7R wygrał pierwszy etap 29. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków i wywalczył żółtą koszulkę lidera. Drugie miejsce na etapie z Samoka do Sędziszowa Małopolskiego (91,5 km) wywalczył Wasilij Strokał (Vasili Strokau) z Mińsk Cyclig Club, a trzecie Maciej Paterski z Wibatechu.

 

Na Podkarpacie wróciło lato, temperatura zbliżała się do 30 stopni C, a kolarze mijali ? jak mówił spiker zawodów ? górki i pagórki. Tuż po pierwszych lotnym finiszu w Brzozowie (22 km) uciekło jedenastu kolarzy uzyskując nawet dwie minuty przewagi, ale kontrakcja siedmiu kolarzy, w tym Macieja Paterskiego, Macieja Zielińskiego (Team Hurom) i Marka Rutkiewicza (Wibatech) doprowadziała do połączenia obydwu grup. ? Na ostatnich kilometrach Maciek mocno pracował na mój sukces ? mówi Janiszewski. ? Dostałem mocne wsparcie, bo z naszej trójki mam najlepszy finisz. Cieszę się, że Maciek zajął trzecie miejsce. To dopiero pierwszy krok. Przyjechaliśmy, żeby wygrać wyścig, a nie etap.

Pelet on przyjechał ze stratą 2 minut i 26 sekund, a mniej odporni na upał zawodnicy mieli 5, a nawet 10 minut straty do 17 osobowej grupy zawodników, spośród których należy upatrywać ostatecznego triumfatora wyścigu.

W środę po południu kolejny etap z Strzyżowa do Krosna z dwukrotnym ekstremalnym podjazdem pod zamek Kamieniec, który ma więcej niż 10 procent nachylenia. A na Podkarpaciu będzie ? jak w ostatnich latach ? wciąż gorąco.

1etapwyscih18s

Kamieniec podzielił peleton

 

Belg Alfdan de Decker z grupy Lottto Soudal U23 wygrał po finiszu z grupy drugi etap 29 Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków w Krośnie pokonując na finiszu lidera Sylwestra Janiszewskiego i Macieja Paterskiego z grupy Wibatech Merx 7R. Liderem wyścigu pozostał Janiszewski, który ma sześć sekund przewagi nad Paterskim i dziesięć nad Kamilem Zielińskim z Team Hurom.

 

Jak co roku na d Podkarpaciu było gorąco (ponad 30 stopni C.), było ciężko i pod górę. Na WSiO był to etap królewski. Kolarze dotarli na metę w kilkunastu grupach i wszyscy byli bardzo zmęczeni.

 

Po pagórkowatym terenie na początku etapu przyszedł czas na trudy. Dwukrotny podjazd pod Zamek Kamieniec, który ma ponad 10 procent nachylenia, porozrywał i rozbił peleton. Dwa podjazdy miały różnych bohaterów. Ale na szczycie nie brakowało kibiców, którzy dotarli tam na rowerach. ? Ciężko bardzo było ? tak mówili śmiałkowie amatorzy. A kolarze przed dwoma podjazdami mieli tego dnia w nogach prawie 200 kilometrów. Wytrzymali najsilniejsi. Po pierwszej grupie przyjeżdżali kolejni kolarze, gubiąc szanse na końcowy sukces. Z gór w piątek ruszamy na niziny, gdzie sprinterzy będą próbować swoich sił, a wiatr może znowu podzielić peleton.

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us