Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Dzika przyroda niemal w centrum naszego miasta.

  • Autor 

ptaszekmewa 48Są w Jaworznie miejsca w zasadzie nietknięte ręką cywilizacji. Tam toczy się życie jak w sielance, zwierzęta są szczęśliwe, a ludzie, którzy tam bywają, szanują dziką przyrodę.

Mamy dwa wyjścia - albo nie ujawniać takich miejsc i być pewnym, że jeszcze przez pewien czas będzie tam w dalszym ciągu cicho, dziko i pięknie, albo ujawnić i mieć nadzieję, że będzie tam w dalszym ciągu cicho, dziko i pięknie.
Bo tego typu artykuły, zdjęcia, opisy powodują że mieszkańcy chcą to zobaczyć na żywo i maszerują tam pielgrzymki w celach poznawczych.


ptaszekmewa 57Mamy nadzieję więc, że cele poznawcze zostaną spełnione, ale i zostanie zachowany porządek, cisza, która służy głównie ptactwu, przechodzącemu teraz okres lęgowy. Setki mew założyły swoje gniazda na kępach położonych na wodzie i pilnują z wielką pieczołowitością swoich jajeczek, aby dotrwały one do końca, do wyklucia się młodych mewek. Tych jest najwięcej. Ale są i kaczki krzyżówki, są kurki wodne, i wiele gatunków osiedlających si w trzcinach i trawach.

Nie piszemy, gdzie to, bo jaworznianie znajdą. Prosimy jednak o szczególną ostrożność podczas spacerów, o niewłączanie muzyki, nieużywanie sygnałów dźwiękowych w rowerach, zostawianie samochodów z dala, niestraszenie ptactwa, niewrzucanie do wody niczego, co mogłoby ją zanieczyścić.
Niech stawy służą nam pięknymi widokami dzikiej przyrody w naszym pięknym mieście.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us