Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Czy warto wykupić polisę dla smartfonu?

smartfon ubezpieczenieZarówno liczba używanych w Polsce smartfonów, jak i średnia cena posiadanych przez nas urządzeń tego typu systematycznie rośnie. Telefony stały się obecnie małymi komputerami. Warto je ubezpieczyć.

Z raportu firmy Deloitte ?Tech Trends 2017? wynika, że w Polsce używanych jest 58,84 mln smartfonów. Liczba telefonów dawno więc przekroczyła liczbę obywateli. A telefon wysokiej, a nawet średniej klasy to koszt rzędu kilkuset czy nawet kilku tysięcy złotych. Nosimy go zwykle przy sobie ? jest zatem narażony na uszkodzenia mechaniczne, a także na kradzież. Dlatego ubezpieczenie smartfona to krok bardzo rozsądny.

Zakres gwarancji

Gwarancja producenta telefonu obejmuje tylko awarie i wady, które powstały z przyczyn tkwiących w samym urządzeniu. Wszelkie usterki techniczne możemy więc zgłaszać do producenta, wówczas nasz smartfon zostanie bezpłatnie naprawiony lub wymieniony na nowy. Gwarancja nie obejmuje natomiast naturalnego spadku żywotności akumulatorów oraz uszkodzeń mechanicznych, usterek powstałych na skutek niewłaściwego użytkowania smartfonu czy uszkodzeń wywołanych przez różnego rodzaju czynniki zewnętrzne.

Zakres polisy ubezpieczeniowej

Polisa ubezpieczeniowa zagwarantuje nam wypłatę rekompensaty w przypadku pęknięcia telefonu po jego upuszczeniu na ziemię, zalania go cieczą, usterki, która wystąpiła na skutek przepięcia oraz innych czynników nieuwzględnionych przez gwarancję producenta. Są to wszelkie uszkodzenia, jakie mogą powstać na skutek działania czynników atmosferycznych lub nieszczęśliwego wypadku. Przed wykupieniem konkretnej polisy warto naturalnie zapoznać się z jej warunkami ? zwłaszcza z listą przypadków objętych ubezpieczeniem. Wyspecjalizowane w ubezpieczeniach typu Phone insurance firmy, takie jak brytyjska Gadget Cover (https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance), zabezpieczą nas nawet przed skutkami finansowymi kradzieży telefonu, nieautoryzowanego użycia go przez osobę trzecią, a niekiedy ? za dodatkową opłatą ? także zgubienia urządzenia.

Ubezpieczenie smartfonu może być rozsądnym rozwiązaniem ? zwłaszcza w czasach, gdy telefony są coraz bardziej kosztownymi urządzeniami. Poza tym pamiętajmy, że smartfon nierzadko pełni funkcję elektronicznego portfela i zawiera mnóstwo osobistych danych.

 

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us