Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Kamper gotowy na wakacyjny wyjazd?

  • Autor  PROMOCJA

 

kamper ubezpieczenieMarzysz już o wakacyjnym wypadzie swoim kamperem? W takim razie czas pomyśleć także o tym, aby przygotować go do sezonu letniego ? zrobić przegląd techniczny, posprzątać oraz załatwić kwestie ubezpieczenia.

Czym Polacy najchętniej jeżdżą na wakacje? Okazuje, że aż 6 na 10 osób wybiera samochód jako główny środek lokomocji. Dla osób tych znaczenie ma przede wszystkim szybkość przemieszczania się z jednego miejsca do drugiego oraz komfort podróży. Dowodzi tego raport ?Polak jedzie na wakacje? wykonany na zlecenie firmy Kongsberg Automotive. Jeśli marzysz już o tym, aby zasiąść za kierownicą swojego kampera i udać się w daleką podróż, to najpierw sprawdź, czy Twój pojazd jest już przygotowany do sezonu letniego.

 

Od strony technicznej

Najlepiej jest zacząć od kompleksowego przeglądu technicznego. Aby zminimalizować ryzyko niepotrzebnych usterek po drodze, warto zwrócić szczególną uwagę na opony. Najlepiej, aby ich stan ocenił fachowiec w warsztacie i ? jeśli pojawi się taka potrzeba ? uzupełnił w nich ciśnienie. Kluczowa dla bezpieczeństwa podróży jest także sprawność wszystkich instalacji. Podczas zimy kamper zazwyczaj stoi w garażu i nie jest wykorzystywany, co nie oznacza jednak, że nic się z nim nie dzieje. Mróz może uszkodzić np. instalację wodną, gazową lub elektryczną. Ważnym etapem przeglądu kampera jest także sprawdzenie stan naładowania ładowania akumulatorów i ich żywotności.

Na liście rzeczy do ?odhaczenia? trzeba też uwzględnić kwestię ubezpieczenia ? Campervan insurance (np. https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/campervan-insurance). W przypadku samochodów kempingowych zaleca się nawet, aby poza obowiązkowym OC zakupić także NNW i KL oraz kartę NFZ-EKUZ. Oferty ubezpieczeń najlepiej wyszukać w sieci i porównać.

Odświeżenie środka

Po kilkumiesięcznej bezczynności, w kamperze z pewnością skumulował się mało przyjemny zapach wilgoci i stęchlizny. Zanim więc ponownie ruszy w trasę, trzeba go dokładnie przewietrzyć, odświeżyć i posprzątać. Wspomniany zaduch to wynik rozwoju bakterii i grzybów, które śmiało poczynają sobie w nieużywanych przez dłuższy czas węzłach sanitarnych czy materacach. Dlatego trzeba skutecznie usunąć przyczynę tego problemu za pomocą środków służących do odplamiania i dezynfekcji sprzętu. Warto też pomyśleć o doposażeniu samochodu kempingowego, aby w trakcie podróży mieć poczucie, że wszystko mamy pod ręką. Moskitiera, grill gazowy, krzesła czy stół turystyczny mogą się bardzo przydać.

 

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us