Menu

Akademia w Rocznicę Niepodległości w Szkole nr 22

  • Autor 

 

akademiasp22240418 99Obchody Roku Niepodległości powoli nabierają rozpędu. Do listopada, ale pewnie i później, będziemy świadkami wielu wydarzeń uroczystych, podniosłych, artystycznych, wykładów, seansów filmowych, rozmów na temat Ojczyzny, która ucierpiała bardzo wiele, a nawet po stu latach od odzyskania niepodległości, i po kolejnych latach nieszczęść i tragedii, jakich doświadczył nasz naród, nie wszyscy zdają sobie sprawę, że tak naprawdę nic nie jest do końca pewne. wciąż istnieją siły, które są wrogie Polsce i polskiej racji stanu.

W Szkole podstawowej nr 22 w Jeleniu z udziałem uczniów tejże, oraz przy współpracy szkoły nr 21 oraz przedszkola miejskiego nr 19 odbyła się piękna akademia poświęcona rocznicy wydarzeń 1918 roku.

akademiasp22240418 23Uczniowie oraz przedszkolaki niezwykle starannie przygotowane przez swoje panie nauczycielki i zapewne wyedukowane czym jest wolność, niepodległość i co to znaczy patriotyzm, czym jest ojczyzna.

Dzieci wiedzą z jaką należytą powagą oraz świadomością należy ją traktować, zaprezentowały tańce, pieśni oraz poezję mówiącą o tym, co w życiu narodu najważniejsze.

Pięknym wstępem całość opatrzyła Pani Maria Świat, która powitała gości, a wśród nich Zastępcę Prezydenta Jaworzna, Pana Tadeusza Kaczmarka, przedstawicieli związków zawodowych oświaty, oraz uczniów i nauczycieli i mieszkańców Jelenia.

akademiasp22240418 30Pan Tadeusz Kaczmarek, podkreślił wagę wychowania dzieci i młodzieży w świadomości historii i wydarzeń, które doprowadziły do naszej niezależności od innych nacji i państw.

Zapowiedział, ze niebawem mieszkańcy miasta będą mogli zapoznać się z bogatym programem obchodów rocznicowych na terenie miasta zarówno w  centrum jak i w dzielnicach.

Całość rozpoczęła się wyjątkowo pięknym układem poloneza odtańczonym przez dziewczynki, a potem wszyscy wysłuchali przepięknie zaśpiewanych znanych utworów tak starszych jak i współczesnych.

Popołudnie miało dwie części - pierwszą, o której powyżej, część artystyczną, a później już mniej oficjalnie rodzice wraz z nauczycielami i uczniami mogli usiąść przy słodkim poczęstunku i wspólnie, z pomocą śpiewników specjalnie na tę okazję przygotowanych, zaśpiewać zaproponowane pieśni.

 

Wymieńmy wszystkich, którzy wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu. a potem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Szkoła Podstawowa nr 22 w Jaworznie:
Aleksandra Senio kl VIb,  Patrycja Słowińska kl. VIb, Weronika Zielińska kl. Va, Zespół wokalny ?Akcent?
Uczniów do występu przygotowała mgr Angelika Listowska, która również jest opiekunem zespołu wokalnego.
Martyna Pluta absolwenta Szkoły Podstawowej nr 22 w Jaworznie
Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie z oddziałami gimnazjalnymi:

Rozalia Urbanik, uczennicę do występu przygotował mgr Stanisław Kurek
Taniec:

Solistka Anna Sroka kl. IVb uczennica przygotowana przez mgr Izabele Plutę
Taniec zespołowy Polonez uczennice kl. IVb uczennice przygotowała również Izabela Pluta
Taniec zespołowy Krakowiak uczniowi z kl. IIIa, IIIb, IIIc uczniów do występu przygotowały nauczycieli: mgr Anita Biela, mgr Patrycja Sitek i mgr Urszula Józefiak.

Recytatorzy

Szkoła Podstawowa nr 22 w Jaworznie: Amelia Zięba kl. Va, Wiktoria Fedak kl. VIb, Wiktoria Abstorska kl. Va, Emilia Koczur kl. VIa, Wiktoria Wilkosz kl VIa, Kinga Datoń kl. Vb, Uczennice do występu przygotowała mgr Aneta Stańkowska

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie: Jowita Frączek kl. IIa gimnazjum, Gabriel Urbanik kl. IV ,Uczniów do występu przygotowały:  mgr Edyta Kamińska, mgr Katarzyna Bochenek

Grupę przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 19 w Jaworznie do występu przygotowały:
mgr Sylwia Matyasik i i mgr Małgorzata Romanowska

Narratorami uroczystości byli uczniowie: Karolina Banasik kl. VIIa  i  Dawid Banasik kl. VIb

Program artystyczny opracowały i przygotowały: mgr Angelika Listowska, mgr Aneta Stańkowska, mgr Izabela Pluta.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us