Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Przyjaciele pożegnali Panią Henrykę Stachańczyk

  • Autor 

henryka stachanczyk pogrzeb jaworzno 9Niezwykle wzruszający charakter miała uroczystość pożegnania Pani Henryki Stachańczyk, wspaniałej nauczycielki, pedagoga, wychowawcy, przyjaciela młodzieży, ale i przyjaciela każdego, kto miał okazję się z nią w życiu spotkać.

Wciąż uśmiechnięta, mimo czasem cierpienia, którego doświadczała. Mimo problemów z jakimi spotykała się jako nauczyciel a później, do końca  swojego życia, jako związkowiec, działacz, problemy innych, były jej problemami.

Właśnie czasem problemy były powodem, do jej poznania, bo w kręgu pewnych tematów z jakimi spotykamy się na co dzień, kiedy już wydawało się że nie ma się do kogo zwrócić, można było zapukać do jej drzwi.


henryka stachanczyk pogrzeb jaworzno 26Ona nie zawsze z promiennym uśmiechem, czasem nawet wydawać by się mogło z szorstkością, z pozorną obojętnością wysłuchała, ale jej działanie, aby pomóc, mimo własnych ogromnych obowiązków,  było zawsze szczere, prawdziwe i najczęściej skuteczne.

Ci, którzy wierzą, którzy są przekonani, że Ona z góry, z domu Pana będzie doglądać nas, i wspierać zapewne nieraz zwrócą się do niej, jako do nieobecnej tu, o wsparcie, pomoc o natchnienie do dalszego działania. I pewnie w pewien niezrozumiały sposób je otrzymają.

Zarówno homilia księdza Adriana, jak i głos Prezydenta, Pana Pawła Silberta, a później przedstawicieli związków zawodowych były serdeczne, a głosy przemawiających łamały się pod wpływem żalu, że to już koniec, że już nie spotkamy, nie uściśniemy dłoni wielkiej osobowości, wspaniałej kobiety, mamy, przyjaciółki. Cześć Jej pamięci.

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us