Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

ISO MIASTA 2 - konkurs fotograficzny - natura Jaworzna

 

konkfotomuz0418Rusza kolejna, II edycja konkursu fotograficznego, organizowanego przez Muzeum Miasta Jaworzna ? ?ISO miasta?. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta.

Tym razem tematem przewodnim będzie miasto Jaworzno i jego natura. ?Jaka jest natura Jaworzna?? ? tak brzmi pytanie konkursowe skierowane do uczestników naszego konkursu. W odpowiedzi oczekujemy fotografii, z których wyłonione zostaną trzy najlepsze, i dla ich autorów zostaną wręczone nagrody.

Fotografie konkursowe, wraz z dołączoną kartą zgłoszeniową, można nadsyłać do 31 maja 2018 roku na e-maila: marcin.jania@muzeum.jaw.pl.

Zwycięzców poznamy początkiem czerwca. Całość przedsięwzięcia zakończy wystawa prac konkursowych, która będzie miała miejsce w Muzeum Miasta Jaworzna na przełomie czerwca i lipca 2018 roku.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie.

Więcej szczegółów na www.muzeum.jaw.pl/isomiasta
na stronie http://www.muzeum.jaw.pl/

Zapraszamy także do polubienia podstrony na Facebooku:
https://www.facebook.com/ISO-Miasta-Konkurs-fotograficzny-?/

 


Nagrody

 

I nagroda
bon w wysokości 1000 zł na zakup sprzętu fotograficznego w sklepie fotograficznym, nagrody książkowe.

II nagroda
udział w plenerowej sesji zdjęciowej u boku profesjonalnego fotografa Sławomira Kowalczyka (http://kowalczykfoto.pl) z udziałem modelki, bon 200 zł na zakup akcesoriów fotograficznych w sklepie fotograficznym, nagrody książkowe.

III nagroda
nagrody książkowe.

Projekt graficzny plakatu: Sławomir Śląski
Fotografia: DronView

O konkursie

Konkurs fotograficzny ?ISO Miasta? to konkurs organizowany przez Muzeum Miasta Jaworzna pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2013 roku i miała charakter ogólnopolski. W pierwszej edycji konkursu wzięły udział osoby w różnym przedziale wiekowym, z odrębnych miejscowości, prezentując ujęcia różnych miast, nie tylko Jaworzna, choć takich prac było najwięcej. Finalną częścią konkursu była wystawa zorganizowana w budynku Muzeum Miasta Jaworzna, która miała miejsce 4 marca 2014 roku. Prezentowała ona najlepsze prace uczestników konkursu.

Celem konkursu jest łączenie wspólnej pasji wśród mieszkańców miasta Jaworzna i nie tylko. Pasją tą jest fotografia: profesjonalna, amatorska, wykonywana różną techniką oraz różnym sprzętem fotograficznym (mogą to być aparaty analogowe, cyfrowe, ale także telefony komórkowe, ipady etc.). Czyli w myśl zasady, że nie liczy się wielkość obiektywu tylko technika. Fotografia to jedna z wielu form zatrzymujących czas, przenosi nas do zdarzeń odległych. Celem konkursu jest także archiwizowanie, poprzez fotografie, otaczającej nas rzeczywistości, przestrzeni miasta Jaworzna. W muzealnictwie zdjęcia stanowią cenne źródło wiedzy. Każda fotografia, nawet ta wykonywana współcześnie, staje się historią. Twórzmy ją zatem wspólnie.

 

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us