Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Koncert Archetti w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Bytomiu

archetti bytom 0418Kiedy wiosna na dobre rozgości się w naszym życiu, wszyscy z większą energią i ambicją podchodzimy do postawionych przed nami zadań.

Także i my postanowiliśmy urozmaicić nasz najbliższy projekt i zaprosiliśmy do współpracy koleżanki z pokrewnego fachu. Rytmiczki z katowickiej Akademii Muzycznej uświetnią swoim tańcem pełnoprawnie wiosenny koncert Archetti.

Już 12 kwietnia będziemy mieli przyjemność wystąpić w Sali Koncertowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu. Archetti wystąpi tym razem w powiększonym składzie, a repertuar będzie również niestandardowy.

Staramy się, żeby podczas naszych koncertów nie brakowało muzyki polskiej i tak oczywiście będzie i tym razem. Wykonamy trzyczęściową Sinfoniettę Bolesława Szabelskiego.

Utwór do tej pory doczekał się ? niesłusznie ? bardzo nikłej liczby wykonań, miejmy nadzieję, że choć trochę przyczynimy się do jego popularyzacji. Z drugiej strony doskonale znana i kojarzona przez wszystkich Carmen ? w opracowaniu Rodiona Szczedrina. Obie te kompozycje, niezwykłe same w sobie, łączy również nietypowa instrumentacja, a mianowicie przeznaczone są na orkiestrę smyczkową i perkusję.

Mamy nadzieję, że tak jak dla nas, tak i dla Państwa, koncert zapowiada się interesująco! Serdecznie zapraszamy!
12 kwietnia 2018 godzina 18.00 Sala Koncertowa OSM w Bytomiu. Wstęp wolny.

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us