Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Praca dla młodych - jak to robimy w Jaworznie - konferencja z udziałem ministra S. Szweda

  • Autor 

ministerszwed90318 13Jak to robimy w Jaworznie?
I dlaczego w ogóle zostaje zadane takie pytanie?
Odpowiedzi padły podczas konferencji o takim właśnie tytule.

"Praca dla młodych - jak to robimy w Jaworznie" - konferencja odbyła się z inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy, a zaproszony na nią został Pan Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ze strony miasta przybył Prezydent Pan Paweł Silbert wraz z Zastępcami, Panią Moniką Bryl i Panem Tadeuszem Kaczmarkiem, oraz pracodawcy i przedstawiciele instytucji i zakładów pracy.


ministerszwed90318 22Jakie są działania jaworznickiego PUP, jak kształtuje się poziom bezrobocia i dlaczego właśnie w Jaworznie ma ono poziom minimalny?

Jak to się dzieje, że spośród wielu okolicznych miast Jaworzno osiąga najlepsze wyniki w aktywizacji ludzi bezrobotnych, zarówno młodych, którzy jeszcze nigdy pracy nie podjęli, jak i starszych, którzy "na bezrobociu" pozostają kilka, czy nawet kilkanaście lat, z różnych powodów, głównie rodzinnych, życiowych, albo z powodu posiadania mało atrakcyjnego zawodu, za którym pracodawcy niespecjalnie zabiegają.

ministerszwed90318 30Wizyta Ministra rozpoczęła się od odwiedzinach w biurze poselskim Pana Dariusza Starzyckiego, po czym gość został zaproszony do zwiedzenia Powiatowego Urzędu Pracy.

Z zainteresowaniem obejrzał niemal wszystkie pomieszczenia, zapoznał się z topografią instytucji, ale i rozmawiał z pracownikami na temat pracy i jej efektów.

Konferencja rozpoczęła się o godzinie 11 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przedstawieniem działań PUP przez ostatnie lata.


ministerszwed90318 36A jest się czym pochwalić. Świetne wyniki aktywizacji, doskonała współpraca z pracodawcami na terenie miasta oraz podejmowanie wielu działań wraz z Urzędem Miejskim zaskoczyły Ministra, który życzyłby sobie, aby w większej liczbie miast tak dobrze postępowało rozwiązywanie problemów związanych z bezrobociem.

W panelu dyskusyjnym wzięli udział przedsiębiorcy którzy wypowiedzieli się na temat wrażeń związanych ze współpracą z PUP oraz podzielili się sukcesami w kwestii zatrudnienia i podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników.

fotouslugiaUWAGA Miej szacunek dla mojej pracy. Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

 

 

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us