Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

50, 60 lat razem - piękne życie we dwoje...

  • Autor 

jubileuszenDwa kolejne lutowe dni w Urzędzie Miejskim przebiegły z miłym akcentem jubileuszy długoletniego pożycia małżeńskiego. Medale związane z taką piękną rocznicą, co najmniej pięćdziesięcioletnią przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, a wręcza w Jego imieniu Prezydent Miasta.
Tak we wtorek,  jak i w środę o godzinie 15 w sali obrad Urzędu miejskiego zebrały się zaproszone pary, które uroczyście udekorował Pan Paweł Silbert.

- To piękna i bardzo ważna rocznica - mówił do jubilatów - tym bardziej że w dzisiejszych czasach coraz trudniej o tak długoletnie pożycie.


Z przykrością trzeba powiedzieć, że dziś aż około 30 procent małżeństw rozpada się w pierwszych latach po ślubie.

Tym bardziej stanowią Państwo wzór małżeństwa, rodzicielstwa, często jesteście babciami, prababciami, pradziadkami.
Tylko w domu, w którym istnieje miłość, zrozumienie, ale również przyjaźń i przywiązanie do siebie, do pewnych pryncypiów, wartości ponadczasowych ludzie mogą żyć ze sobą tak długo.
Życzę Państwu kolejnych pięknych wspólnych lat.

Uroczystość celebrowali ze strony Urzędu Miejskiego, oprócz Prezydenta kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Agnieszka Zielińska oraz Panie Ewa Zuber i Anna Lichota - wiceprzewodniczące Rady Miejskiej.

 

 

Aby otrzymać medal "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" wystarczy osobiście, telefonicznie lub e-mailowo skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego:

    budynek "A" Urzędu Miejskiego, ul. Grunwaldzka 33, pok. 20;
    tel. 32 / 61 81 533;
    e-mail: jaworzno@um.jaworzno.pl.

Formularz zgłoszenia jubileuszu jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej, w zakładce "Jak załatwić sprawę w urzędzie" - "Akta Stanu Cywilnego".

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us