Menu

ogłoszenie bezpłatne

Ostatnie chwile aby zobaczyć te tereny przed przebudową

  • Autor 

miasto240118 45Te dni to ostatnia okazja, aby przyjrzeć się, przejść, terenem zakreślonym w ramach ulic Królowej Jadwigi, Mickiewicza, Grunwaldzką oraz halą sportową i południowym obrębem graniczącym z budynkiem Urzędu Miejskiego. 29 stycznia zostanie przeprowadzona zmiana organizacji ruchu i część terenu zostanie wyłączona z ruchu kołowego.

Wszystko po to, aby przeprowadzić zaplanowane prace przewidziane w rozstrzygniętych przetargach i zmodernizować hale sportową, urządzić na miejscu dzisiejszego, o pomstę do nieba wołającego parkingu, parking częściowo podziemny na około 100 samochodów, stworzyć przestrzeń rekreacyjno - wypoczynkową oraz, po drugiej stronie ulicy Grunwaldzkiej zorganizować centrum przystankowe oraz przystań dla rowerzystów.


miasto240118 22Idziemy do przodu, mamy dalekowzroczne koncepcje organizacji miasta - w tym stylu wypowiadał się Prezydent Jaworzna, Pan Paweł Silbert podczas konferencji.

Udział w niej wzięli również Tomasz Tosza Zastępca Dyrektora MZDiM w Jaworznie, Grzegorz Cyran - Pełnomocnik ds. koordynacji inwestycji, oraz szefowie firm wykonujących zadania inwestycyjne: Paweł Chalecki - Dombud i Krzysztof Godyń - Gardenbud.

Pojawiło ise sporo dziennikarzy z regionalnych i ogólnopolskich mediów

Nmiasto240118 26iewątpliwie przebudowa tej części miasta będzie wiązała się z pewnymi niedogodnościami dla mieszkańców, jednymi z większych będzie czasowe ograniczenie możliwości dojazdu i zaparkowania, ale, jak zaręcza prezydent, wyrzeczenia będą się opłacać, tak jak opłacały się wówczas, kiedy przebudowywano ul. Grunwaldzką.

Było trudno się poruszać, ale efekt wart był poniesienia trudności.

Dziś mamy piękną, wielkomiejską główną ulicę miasta. Teraz czas na wielkomiejskie, z prawdziwego zdarzenia centrum komunikacyjne wokół przystanku, który, jak mówią statystyki jest trzecim pod względem ilości korzystających, przystankiem w aglomeracji górnośląskiej.
Zdjęcia z konferencji oraz widoki ze skrzyżowania, którego już niedługo nie będzie w tej postaci - do obejrzenia poniżej. 

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us