Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Rondo Marii i Lecha Kaczyńskich w Jaworznie

  • Autor  Sasobwodnica polnocna jaworzno 0617a 28W dniu 30 listopada Rada Miejska w Jaworznie podjęła uchwałę o nadaniu rondu położonemu u zbiegu ulicy św. Wojciecha i "Obwodnicy Północnej", nazwy Marii i Lecha Kaczyńskich.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy:

W związku z zakończeniem procesu inwestycyjnego w Jaworznie w zakresie budowy kolejnego odcinka ?Obwodnicy Północnej?, w ramach której zostało zabudowane rondo położone u zbiegu ulicy
św. Wojciecha i "Obwodnicy Północnej", możliwe jest nazwanie nowego obiektu publicznego, na co Prezydent Miasta Jaworzna wyraził zgodę. Rondo położone jest w ciągu drogi wewnętrznej na działkach będących własnością Miasta na prawach powiatu Jaworzna.

Biorąc pod uwagę oczekiwania mieszkańców wyrażone w stosownych wnioskach, w tym posła
na Sejm RP, Pana Dariusza Starzyckiego, dotyczące upamiętnienia na terenie miasta Pary Prezydenckiej śp. Marii i Lecha Kaczyńskich, Miejski Zespół Nazewnictwa Obiektów Publicznych zarekomendował nadanie nowemu obiektowi nazwę Rondo im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

Niniejsze jest podziękowaniem i uhonorowaniem ważnych dla historii Polski postaci - Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki. Jaworznianie pamiętając i doceniając działalność i oddanie Pary Prezydenckiej dla Ojczyzny chcą, by jeden z ważniejszych obiektów w przestrzeni Jaworzna nazwany był Ich imieniem.

Cieszy fakt, że tak pamięć o tak ważnych osobistościach będzie miała swoje stałe miejsce w naszym mieście. Cieszy również fakt, że uchawał została przyjęta jednogłośnie, bez podziałów.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us