Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Jaworzno Wspiera Rodziny - Inauguracja programu

  • Autor 

 

rodzina191117 40Podczas niedzielnego "Popołudnia z Rodziną" prezydent Paweł Silbert przedstawił szczegóły nowego programu skierowanego do jaworznickich rodzin.

Program wspierać będzie rodziny w ramach trzech obszarów: zapewniania równych szans, zwiększania bezpieczeństwa oraz promowania aktywności i zdrowego stylu życia.

W ramach programu w pierwszej kolejności uruchomione zostanie dofinansowanie do obecnie istniejących żłobków, kolejny krok to stworzenie żłobka publicznego.

Wystartuje również program Aktywna Dzielnica, w ramach którego w każdej dzielnicy co weekend odbywać się będą zajęcia dla rodzin.

 

W czasie imprezy, która odbyła się 19 listopada na hali widowiskowo-sportowej MCKiS, na jaworznickie rodziny czekało wiele atrakcji m.in. występy artystyczne uczestników programu "Mam Talent!", gry i zabawy, malowanie buziek, rodzinny kalendarz oraz mnóstwo słodkości. "Jaworzno Wspiera Rodziny" to wyraz wizji miasta, w którym kluczową rolę odgrywa zapewnienie najlepszych warunków do życia rodzinom. Program, oprócz wszystkich dotychczasowych działań podejmowanych przez miasto, zawiera szereg nowych rozwiązań skierowanych do mieszkańców naszego miasta.

ZAPRASZAMY DO WIELKIEJ GALERII Z POPOŁUDNIA Z RODZINĄ

rodzina191117 4

- Program "Jaworzno Wspiera Rodziny" to najlepsza inwestycja, którą jako Prezydent mogę sobie wyobrazić, inwestycja w mieszkańców Jaworzna. To co sprawia, że dane miasto jest wyjątkowe to nie nowe drogi, chodniki i duże inwestycje, ale zadowolenie mieszkańców, ich jakość życia - podkreśla Prezydent Miasta Paweł Silbert. - Chcemy poprzez zapewnienie równych szans, zwiększenie bezpieczeństwa oraz promując aktywność podać pomocną dłoń wszystkim rodzinom w Jaworznie.

rodzina191117 60Podczas "Popołudnia z Rodziną" prezydent Paweł Silbert zaprezentował nowy program pod nazwą "Jaworzno wspiera Rodziny" z trzema podstawowymi filarami: równych szans, bezpieczeństwa i aktywności.

1. Zapewniamy równe szanse

Rodziny muszą mieć warunki do rozwoju. Wiemy, jak ważne dla nich są kwestie materialne, dlatego kluczowym elementem programu są inicjatywy, które zapewnią rodzinom konkretne finansowe wsparcie, a dzieciom łatwiejszy start. Miasto chce wspierać rodziny m.in. poprzez dofinansowania wszystkich żłobków w mieście i utworzenie publicznego żłobka.

Program Jaworzno Wspiera chce zapewnić rodzinom równe szanse do rozwoju poprzez następujące działania:

1 wprowadzenie Karty Jaworznickiej Rodziny Wielodzietnej
program 500+
ulgi w komunikacji miejskiej
zwolnienia podatkowe przy budowie domu
budowę nowych mieszkań w tym mieszkań do remontu
utworzenie nowego żłobka publicznego
dopłaty do wszystkich żłobków w mieście
wyprawki dla przedszkolaków
wyprawki dla noworodków
dofinansowanie do świetlic i klubów dziecięcych

2. Zwiększamy bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo rodzin to priorytet miasta. Planowany jest szereg działań poprawiających bezpieczeństwo w mieście ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których często spędzają czas rodziny.

Program Jaworzno Wspiera Rodziny obejmuje liczne akcje poprawiające bezpieczeństwo rodzin takie jak:

"STOP" Dopalaczom
Wyspy pomocy
Akcja Kompas
Akademia Bezpieczeństwa
Szkolenia ?Poligon rodzica?
Kampania ?Szanuj mnie, szanuj siebie?

3. Promujemy aktywności i zdrowy styl życia

Rodziny w Jaworznie muszą mieć przestrzeń do aktywnego spędzania wolnego czasu, a dzieci miejsce do rozwoju swoich zdolności i pasji. Działania w ramach programu to m.in. inicjatywa ?Aktywna Dzielnica?, która obejmować będzie weekendowe zajęcia i aktywności w poszczególnych dzielnicach miasta.

Program "Jaworzno Wspiera Rodziny" będzie promować aktywność i zdrowy styl życia poprzez działania takie jak:

Uruchomienie Inicjatywy ?Aktywna Dzielnica? - aktywny wypoczynek dla rodzin na placach zabaw/rynkach w każdy weekend
Coroczne Święto Rodziny
Park Nowych Mieszkańców
Budowę nowych placów zabaw
Budowę boisk i stref aktywności w mieście
Organizowanie rodzinnych Rajdów Rowerowych
Przeprowadzenie badań profilaktycznych i przesiewowych ?Zdrowie rodziny pod kontrolą?
(treść pochodzi ze strony www.um.jaworzno.pl )

Więcej o programie na www.wspieramyrodziny.pl 

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us