Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Elektryfikacja transportu to w Jaworznie priorytet

  • Autor 

autobusyelektryczne 2 HDRElektryczne autobusy to już w Jaworznie standard. Kiedy w godzinach nocnych na trasy wyjedzie około 20 wozów, można być niemal pewnym, że wszystkie z nich będą poruszać się po drogach bezgłośnie, bo napędzane będą silnikami elektrycznymi.

Dwudziestoczterotonowe kolosy przegubowe nie zakłócą snu nikomu.

W dzień, kiedy potrzeba będzie większego taboru, to jego połowa będzie elektryczna. Ale do czasu. Bo przecież dzisiejsza uroczystość połączona z dniem otwartym w PKM Jaworzno to nie koniec rozwoju komunikacji miejskiej. Za jakiś czas zapewne całość taboru będzie pozbawiona silników spalinowych.
autobusyelektryczne 42Pojawiły się tu władze miasta, pojawili się szefowie PKM, oraz ksiądz prałat Eugeniusz Cebulski, który poświęcił zarówno halę do nocowania wozów, jak i wszystkie autobusy, aby z powodzeniem i bezpiecznie woziły jaworznian.

Przecięcia symbolicznej wstęgi otwierającej ten obiekt dokonali Prezydent Pan Paweł Silbert ze swoimi zastępcami, Panią Moniką Bryl i Panem Tadeuszem Kaczmarkiem, Szef PKM Pan Zbigniew Nosal, jeden z kierowców elektryków, oraz młody miłośnik motoryzacji.

Było wiele pytań na temat funkcjonalności autobusów, było zwiedzanie, próbowanie, można było zobaczyć, jak podpina się auta do ładowania oraz jak podnosi się autobus w górę, w celach naprawczych.

Zobaczmy o wszystko na zdjęciach...


 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us