Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Dyrygent Archetti Maciej Tomasiewicz w miedzynarodowym konkursie!

  • Autor 

Maciej TomasiewiczOrkiestra Kameralna Miasta Jaworzna " Archetti" zarówno jako cały zespół, ale i jako poszczególni jej muzycy działają bardzo intensywnie w różnych obszarach klasyki. Co jakiś czas donosimy o koncertach naszych kameralistów na różnych scenach, albo ich udziale w najbardziej prestiżowych konkursach.
Tym razem sam dyrygent, wspaniały człowiek, doskonały konferansjer i skrzypek, Maciej Tomasiewicz, bierze udział w Jubileuszowej edycji X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im Grzegorza Fitelberga.
Przesłuchania konkursowe już trwają, a nasz Maciej wystąpi przed znamienitym, złożonym ze światowej klasy muzyków jury już w poniedziałek, 20 listopada w Filharmonii Ślaskiej w Katowicach.

Do towarzyszenia dyrygentowi "Archetti" zapraszamy na stronę internetową Konkursu, gdzie w zakładce RELACJA NA ŻYWO będzie można śledzić występ już o godzinie 19.50
Zapraszamy do przeżycia wyjątkowych chwil i do kibicowania Maciejowi Tomasiewiczowi.


maciej TomasiewiczMaciej Tomasiewicz - Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Studiował kompozycję i teorię muzyki (studia I stopnia) oraz dyrygenturę symfoniczno-operową (studia I i II stopnia, dyplom z wyróżnieniem) w klasie dra hab. S. Bywalca, pod którego opieką kształci się także na studiach doktoranckich. Uczestniczył w Mistrzowskim Kursie Dyrygenckim prowadzonym przez M. Dittricha w Budapeszcie, gdzie w drodze konkursu otrzymał II nagrodę. Uczestniczył także w kursach prowadzonych m.in. przez G. Chmurę, J. Kaspszyka, L. Livingstona. Jest związany z Orkiestrą Kameralną ?Archetti?, z którą współpracował jako skrzypek, a od 2014 roku także jako dyrygent. Od 2015 roku pełni funkcję dyrygenta Polskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej w Bytomiu.

Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga ? jeden z najważniejszych polskich konkursów wykonawczych. Od 1982 roku należy do Światowej Federacji Międzynarodowych Konkursów Muzycznych z siedzibą w Genewie. Inicjatorem i organizatorem pierwszej edycji (1979) w 100. rocznicę urodzin Grzegorza Fitelberga był jego uczeń, Karol Stryja, prowadził on też następne edycje konkursu, aż do śmierci w 1998 roku.
Konkurs przeznaczony jest dla dyrygentów, którzy w dniu inauguracji imprezy nie przekroczyli 35. roku życia.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us