Menu

Zdarzenia minionego tygodnia - raport policji

policjanews Custom

06.11.2017 r.

Wieczorem policjanci kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 29 lat, którzy w niedzielę (05.11) włamali się do mieszkania przy ulicy Bocznej. Sprawcy skradli wówczas sprzęt RTV wartości 2,5 tys. złotych. W tej sprawie zatrzymany został wcześniej 35-letni konkubent poszkodowanej, który był podejrzewany o to przestępstwo. W trakcie prowadzonego dochodzenia, policjanci ustalili, iż włamania dokonali jednak dwaj zatrzymani mężczyźni, którzy także przebywali w tym mieszkaniu. Skradzione rzeczy zostały odzyskane. Podczas przesłuchania obaj przyznali się do przestępstwa. Grozi im kilkuletni pobyt w więzieniu.

07.11.2017 r.

Do komendy policji zgłosił się 49-letni jaworznianin, który powiadomił dyżurnego, że za pośrednictwem portalu internetowego ?OLX.pl? zakupił elektronarzędzia marki HILTI za kwotę ponad 1,4 tys. złotych. Po wpłacie na wskazane przez sprzedawcę konto pieniędzy, kontakt z nim się urwał. Zakupiony sprzęt nie został dostarczony. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

07.11.2017 r.

Popołudniu w jednym ze sklepów odzieżowych w Galerii Galena zatrzymana została 30-letnia mieszkanka Sosnowca, która wspólnie z innym mężczyzną skradła trzy kurtki męskie wartości ponad 600 złotych. Kobieta została przekazana wezwanym na miejsce funkcjonariuszom. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi jaworznicka policja.

07.11.2017 r.

69-letnia mieszkanka Jaworzna została okradziona metodą na tzw. hydraulika. Pod pozorem awarii wodociągowej, kobieta wpuściła do swojego mieszkania obcego mężczyznę, który podawał się za hydraulika. Gdy kobieta przebywała w łazience, mężczyzna wspólnie z inną osobą skradł złotą biżuterię. Straty w tym przypadku zostały oszacowane na 12 tys. złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego.

07.11.2017 r.

Wieczorem na ulicy Jagiellońskiej drogówka zatrzymała do rutynowej kontroli samochód opel. W czasie rozmowy z 31-letnim kierowcą policjanci wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało kierowcy 2,5 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.

08.11.2017 r.

Nieznany sprawca przy pomocy ostrego narzędzia uszkodził powłokę lakierniczą w dwóch zaparkowanych przy ulicy Chełmońskiego samochodach bmw. Sprawca celowo także przeciął jedną z opon. 65-letni pokrzywdzony straty oszacował na 15 tys. złotych.

10.11.2017 r.

Policjanci Pogotowia 997 zatrzymali 60-letniego jaworznianina, który w trakcie interwencji dopuścił się znieważenia mundurowych. Mężczyzna używał wobec policjantów słów wulgarnych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

10.11.2017 r.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 56-letniemu mieszkańcowi Jaworzna, który znajdując się w stanie nietrzeźwym na ulicy Jagiellońskiej kierował samochodem citroen. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile. Sprawca został zatrzymany przez innego kierowcę, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy i wezwał policję.

10.11.2017 r.

Zgłosił 63-letni mieszkaniec ulicy Grunwaldzkiej, iż nieznany sprawca włamał się do jego mieszkania położonego w bloku na parterze i ze środka skradł pieniądze. Suma strat w tym przypadku wynosi blisko 5 tys. złotych.

11.11.2017 r.

Przed północą dyżurny policji został powiadomiony o pożarze samochodu na ulicy Piłsudskiego. Na miejscu okazało się, iż spaleniu uległ zaparkowany w tym rejonie samochód bmw, a w wyniku pożaru uszkodzone zostały dwa sąsiednie samochody mercedes i renault. Śledczy zabezpieczyli pojazd bmw do dalszych czynności z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności pożaru. Policjanci zajmujący się tą sprawą nie wykluczają podpalenia samochodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us