Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Gródek Trail - Bieg Drwala - ekstremalna impreza w Jaworznie

  • Autor 

grodektrail17042Gródek Trail to impreza, która przejdzie do historii. Jej pierwsza edycja napotkała na pogodę, taką, że trudno sobie wyobrazić... bardziej skomplikowaną. Deszcz, wiatr, ekstremalna jak na ostatnie dni temperatura i... pełna obsada, wszyscy zawodnicy zadeklarowani dopisali, pobiegli i bieg ukończyli.
Firma Max Fun,
Która wpadła na pomysł tej imprezy, a jest pewne, że będzie ona stałym punktem biegowego repertuaru w Jaworznie zorganizowała wszystko w najdrobniejszych szczegółach i, co warto podkreślić, siłami garstki zapaleńców, który dobrą zabawę w kręgu kultury fizycznej, przedkładają nad inne, często w takich wypadkach, brzmiące wartości.


grodektrail17075Przygotowania trwały wiele dni, ale nawet w noc poprzedzającą bieg drwala, czyli Gródek Trail, dopieszczano wszystkie szczegóły, które niestety nie były wyeksponowane tak, jak można by było sobie tego życzyć, z powodu wyjątkowo kapryśnej pogody.
Wiatr niepozwalający rozbić namiotów, zrywający taśmy wytyczające trasę, deszcz czyniący z podłoża śliską, gliniastą breję i chłód doskwierający sędziom na trasie...
Ale to wszystko nic, bo zawodnicy właśnie na taki stan rzeczy liczyli najbardziej. Miało być niewygodnie, trudno, zimno, mokro, ślisko wietrznie i nieprzewidywalnie - czyli... ekstremalnie.

Wielu po zakończeniu trasy mówiło, że nie spodziewało się tak urozmaiconego biegu właśnie tu, w Jaworznie.  
Tylko dla aparatów fotograficznych było niespecjalnie, bo wciąż padający deszcz zagrażał ich sprawności, a więc w momentach, kiedy na chwilę przestawało, udało się zrobić nieco zdjęć z trasy, ale i z mety, kiedy to posilano się gorącym daniem, którym była wyjątkowo pachnąca grochówka.
Zapraszamy do GALERII z GRÓDEK TRAIL 2017.

grodekwieczortrailKończą się przygotowania do niedzielnej biegowej, górskiej imprezy - Biegu Drwala. Przed godziną 20 już w niemal całkowitej ciemności organizatorzy korygowali przebieg tras, wytyczali dokładnie ścieżki dla Nordic Walkerów i sprawdzali dostateczny poziom nachylenia zbiegów i podbiegów.

Nie będzie łatwo. Na liście startowej jest 200 potwierdzonych zawodników - w odwodach czeka kolejnych 50, czyli tych, którzy jeszcze nie potwierdzili udziału.

Niemniej już wiadomo, że impreza będzie trzymała w napięciu, zawodnicy zmęczą się i ubrudzą do granic możliwości. To nie przelewki, to bieg prawdziwego drwala, nie tylko z nazwy.

Mamy kilka zdjęć z nocnej pracy komisji odpowiedzialnej za przebieg trasy.


grodektrail1017

Max Fun od kilkunastu lat organizuje na terenie całego kraju szereg imprez począwszy od spotkań firmowych, pikników integracyjnych, po doskonałe eventy dla dzieci i społeczności miejskich, po typowo tematyczne, w tym sportowe świetnie przeprowadzane, cieszące się wielką popularnością rywalizacje biegowe.

Tym razem właśnie w Jaworznie możemy liczyć na moc emocji związanych z trudnym jak nasze warunki, ale przystępnym dla większości uprawiających codzienny sport, Biegiem Drwala.

W tym celu został dostrzeżony ogromny potencjał terenów Parku Gródek, i właśnie tam, wśród lazurowych zbiorników wodnych, wśród skał, trudnych terenowo podbiegów i zejść najlepsi biegacze z miasta, ale i osoby wcześniej niepróbujące tego typu rozrywek, acz ambitne, zmierzą się w walce o zwycięstwo, choć organizator czeka jeszcze na zgłoszenia.

Nazwa biegu nie jest przypadkowa, drwal to symbol naszego miasta ? Jaworzna gdzie odbędą się wszystkie edycje - czytamy na stronie biegu. -
Bieg ma charakter crossowy no i jest prawie górskim biegiem w stylu anglosaskim? zarówno na występujące tu liczne podbiegi, zbiegi, oraz okoliczności przyrody ? skaliste wzgórza, turkusowe jeziorka, bacówka z zagrodami dla owiec ? wybudowana wspólnie z góralami z Beskidu Wyspowego ? wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat górskiej wycieczki w mieście.Proponujemy dystanse ok 5 kilometrów dla tych którzy chcą potruchtać rekreacyjnie lub nie czują się jeszcze na siłach na coś dłuższego oraz typowa dycha z hakiem dla tych którzy się już ścigają.

grodektrail17BIEG DRWALA - KLIK

Dodatkowo rajd Nordic Walking, startujący troszkę później niż bieg główny, oraz tradycyjnie biegi dla najmłodszych i atrakcje towarzyszące ? w zależności od pogody.

Zapraszamy zarówno do startu, jak i do kibicowania odważnym.
Mamy nadzieję przeprowadzić z imprezy atrakcyjny fotoreportaż. Oby tylko deszcz nie pokrzyżował planów.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us