Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Lotos-Mistrzowie w pasach - szkolenia dla instruktorów nauki jazdy!

  • Autor 

 

bezpieczdrog1017 CustomINSTRUKTORZY NAUKI JAZDY JAKO AMBASADORZY
KAMPANII SPOŁECZNEJ ?LOTOS-MISTRZOWIE W PASACH?
23-24 PAŹDZIERNIKA, JAWORZNO
KREUJEMY MODĘ NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW
NIETYPOWE SZKOLENIE INSTRUKTORÓW NAUKI JAZDY

W ramach 4. edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej ?Lotos-Mistrzowie w pasach? (2014-2017) realizowanej przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we współpracy z Grupą Lotos eksperci brd, psychologowie i organizatorzy poszukują ambasadorów MODY NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW wśród instruktorów nauki jazdy. 23 i 24 października kandydaci zjadą się do Jaworzna na specjalnie organizowane warsztaty doskonalenia zawodowego z Mistrzami w pasach.
W nietypowych i niezwykle bogatych tematycznie szkoleniach w tym zakresie mogą wziąć udział instruktorzy z całej Polski. Rekrutacja trwa do 20 października.

 

Instruktor nauki jazdy to zarówno ważny mentor dla przyszłego kierowcy, jak i istotny kreator bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wiedza, którą przekazuje adeptom nie może zostać ograniczona jedynie do zasad i przepisów dotyczących prowadzenia pojazdów. Szkoły nauki jazdy uczą także pierwszej pomocy, kultury jazdy ? i co istotne ? poprawnego zapinania pasów. Stąd właśnie wśród instruktorów nauki jazdy organizatorzy ogólnopolskiej kampanii społecznej ?Lotos-Mistrzowie w pasach? chcą poszerzać wiedzę w tym zakresie jak i poszukiwać ambasadorów MODY NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW.
Podczas zaplanowanych dla tej grupy spotkań szkoleniowych w Jaworznie odbędą się warsztaty POPRAWNEGO zapinania pasów i montażu fotelików dla dzieci w samochodzie, zostaną zaprezentowane istotne nowelizacje i interpretacje przepisów dotyczących ruchu drogowego, wybrane statystyki odnoszące się do bezpieczeństwa w tym zakresie. W programie również spotkania z psychologami i metodykami nauczania. Zajęcia teoretyczne i warsztaty praktyczne obejmą aspekty z zakresu zarządzania i prowadzenia ośrodka szkoleniowego nauki jazdy a także techniki kierowania pojazdem.
-Nie stosujemy żadnych szczególnych wymogów podczas rekrutacji, każdy instruktor nauki jazdy, który chce aktywnie się włączyć w kampanię ?Mistrzowie w pasach? jest przez nas mile widziany ? podkreślają przedstawiciele Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.plakat Kajetan

Zgłoszenia należy wysyłać do naszego biura: mistrzowiewpasach@brd.org.pl
do 20 października 2017 pobierając formularz ze strony internetowej www.kcbrd.org.pl
Szkolenie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

O kampanii społecznej ?Lotos-Mistrzowie w pasach?
Celem kampanii ?Mistrzowie w pasach? jest edukacja w zakresie PRAWIDŁOWEGO ZAPINANIA PASÓW BEZPIECZEŃSTWA W POJAZDACH. Kampania jest skierowana do kierowców i pasażerów oraz ? w tym roku - do nowej grupy docelowej: instruktorów i adeptów szkół nauki jazdy.
Choć statystyki zapinających pasy w pojazdach z roku na rok wzrastają, kampania społeczna ?Mistrzowie w pasach? ma też na celu przekonać do zmiany postaw jeszcze tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy ryzykując życie swoje i innych.
Ważnym przesłaniem ekspertów jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa.

W ciągu roku zaplanowano blisko 50 wydarzeń. Dotychczas zorganizowano PIT STOP-y ? specjalne punkty instruktażowe na stacjach paliw w całej Polsce, a w plenerach spotkania dedykowane dla dużej publiczności w postaci pikników i festiwali. W okresie jesienno-zimowym odbędą się lekcje bezpieczeństwa dla dzieci w szkołach i przedszkolach, szkolenia dla instruktorów nauki jazdy, specjalne seminaria w ramach programu ?Bezpiecznie-Chce się żyć!?, występy muzyczne oraz po raz kolejny spotkania z uzdolnioną młodzieżą podczas Festiwalu naukowego E(x)plory.

Ponadto w czasie 4. edycji kampanii organizatorzy starają się kreować MODĘ NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW i poszukują wśród uczestników wydarzeń ambasadorów bezpieczeństwa na drodze, apelujących o zadbanie o zdrowie i życie - własne i wszystkich innych użytkowników dróg.

Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i dwukrotny Mistrz Europy ? Kajetan Kajetanowicz.

Patronat nad kampanią objęły m.in. takie instytucje jak: Komenda Główna Policji, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, PIMOT- Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us