Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Betlejem w mieście - Życie ze zgliszczy

.Stowarzyszenie Betlejem już od dawna uchodzi w Jaworznie za bardzo prężne środowisko działające nie tylko w zakresie pomocy osobom bezdomym, ale coraz bardziej udzielając się w mieście w dziedzinach kultury i również pomocy innym.
Ksiądz Mirosław Tosza, który oddał swoje życie wszystkim potrzebującym, koordynuje działania wspiera każdego, kto pragnie we wspólnocie żyć, ale i mobilizuje do wysiłku, dzięki któremu każdy może poczuć się potrzebnym i podnieść zdecydowanie wartość swojego życia, zmieniając wizerunek osoby bezdomnej w środowisku. Dlatego też Wspólnota jest cenionym w Jaworznie przykładem na to, że niemajętność nie jest sprawą determinującą wartość człowieka.


Nie tak dawno wszyscy śledziliśmy wypadki związane z pożarem katedry w Sosnowcu.
Całą Polskę obiegła wiadomość, że w ramach wsparcia odbudowy świątyni członkowie Betlejem na skrawkach nadpalonych drewnianych konstrukcji katedry malują ikony i sprzedają je, a kwoty uzyskane w ten sposób zasilają konto odbudowy i rekonstrukcji.
Poszczególne ikony są oferowane również na okolicznościowych aukcjach osiagając spore kwoty.
O tym jak powstają ikony na przykładzie kolejnych etapów pracy, opowiedzą członkowie Betlejem już w środę 25 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Prezentacji będa towarzyszyły opowieści o życiu wspólnoty, o spotkaniach z Papieżem i o codzienności życia w domu w Dabrowie Narodowej. Zobaczymy tez fotografie związane z życiem Stowarzyszenia.
Spotkanie "Życie ze zgliszczy"  otworzy cykl tego typu inicjatyw Wspólnoty pod nazwą "Betlejem w mieście".

 

ikonabatlej0215pl

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us