Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Pół na pół - zapraszamy na spektakl

 

polnapolzapowpl

Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo?

Dwaj przyrodni bracia, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważają ten dylemat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki... żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo... śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza, godne mistrza gatunku - Alfreda Hitchcocka.

Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: ?to dramat przebrany za komedię?. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców.

Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie w Nowym...Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500.000 widzów.

 

21 października o 19:00
Młodzieżowy Dom Kultury Jaworzno
ul. Inwalidów Wojennych 2, 43-603 Jaworzno

Bilety do nabycia na stronie:

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us