Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Jak kilkunastotysięczna gmina chce zostać rowerową stolicą Polski!

  • Autor 

 

kreckilometry17 6W tym roku już się nie uda, ale być może w kolejnych edycjach Kampanii "Kręć Kilometry" Jaworzno pokaże na co je stać?
Dziś piszemy o tym, jak rowerzyści z małej gminy "dali po szprychach".

Prawie codziennie, a już na pewno w każdy weekend. Osobno lub w zorganizowanych grupach. Około tysiąca dwustu mieszkańców kilkunastotysięcznego wielkopolskiego Międzychodu wykręciło prawie 400 tys. kilometrów, przez co depczą po piętach samej Warszawie w rankingu akcji ?Kręć Kilometry po technologię?. Wrzesień to ostatni moment na to, żeby wziąć udział w największej rowerowej rywalizacji w kraju, zawalczyć o event technologiczny dla swojego miasta i satysfakcję dla siebie.


kreckilometry17 3Początek września 2017. Burmistrz Międzychodu, Krzysztof Wolny spotyka się z dyrektorami lokalnych szkół. Na pierwszym planie oczywiście nowy rok szkolny i reforma edukacji, ale na koniec padają ambitne zdania o aspiracjach Międzychodu.

?Musimy pokazać, że nasi mieszkańcy mają wystarczająco dużo determinacji i sił w nogach, by pokonać 99% polskich miast w rowerowej walce na kilometry. Musimy Ich wesprzeć, szczególnie teraz kiedy kampania Kręć Kilometry po technologię wkroczyła w ostatnią, decydującą fazę. To wyjdzie naszym uczniom na zdrowie, a zwycięstwo będziemy świętować wszyscy? ? powiedział burmistrz, Krzysztof Wolny.

kreckilometry17 1Międzychód od lat robi wiele, by w każdej kampanii społecznej ?Kręć Kilometry po technologię? pojawić się na podium miast z największą liczbą przejechanych kilometrów.
Co najmniej trzy grupowe przejazdy w każdy weekend
Motywowanie się na lokalnych imprezach
Rywalizacja między szkolnymi klasami o nagrody od burmistrza
Zakupy spożywcze w zaprzyjaźnionym sklepie oddalonym od miasta o 40 km, gdzie na specjalnej koszulce wpisują się Ci, którzy przyjechali na dwóch kółkach

kreckilometry17 4Organizowanie wsparcie technicznego, by każdy rowerzysta z Międzychodu miał prawidłowo zainstalowaną aplikację

Stałe monitorowanie, który z mieszkańców ile przejechał w danym tygodniu
W ten sposób Międzychód walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.
?Przy prostym porównaniu liczby mieszkańców, w tegorocznej kampanii każdy Warszawiak przejechał dotąd niespełna 300 metrów. A każdy mieszkaniec naszego Międzychodu aż 40 kilometrów. Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych mieszkańców.

kreckilometry17 7Sami o sobie możemy mówić, że mieszkamy w najbardziej rowerowej gminie w Polsce? ? mówi Anna Gorgiel, liderka inicjatywy ?Kręć Kilometry ? Międzychód?.

30 września okaże się, które z prawie 1200 miejscowości, utrzyma się na pięciomiejscowym podium kampanii społecznej ?Kręć Kilometry po technologię?. Na liczniku jest 50 milionów kilometrów przejechanych od początku maja. Nagroda, czyli święto technologii, w postaci wydarzenia ?Allegro Tech Days? pojedzie do tych miast, których mieszkańcy wykręcą najwięcej kilometrów.

 

?Każdy kilometr jest teraz na wagę złota. Koniec lata nie spowalnia mieszkańców polskich miast w kręceniu kilometrów. Od pięciu lat naszą kampanią motywujemy Ich do pozytywnej, rowerowej rywalizacji i co roku rezultaty nas zaskakują. Tegoroczna suma wkręconych kilometrów jest prawie trzy razy większa od tego co osiągnęliśmy łącznie w poprzednich latach? ? przekonuje Krzysztof Śpiewek, członek zarządu Fundacji Allegro All For Planet.
kreckilometry17 5Warszawa, Pabianice, Międzychód, Lublin i Poznań. Tak, na początku września, wygląda pierwsza piątka tegorocznej kampanii społecznej Fundacji Allegro All For Planet. Od jesieni 2017 do wiosny 2018 wydarzenie ?Allegro Tech Days? zagości w pięciu miastach Polski. Święto technologii będzie wyjątkową okazją dla każdego, nie tylko do spotkania oko w oko z najnowszymi gadżetami, ale też przetestowania Ich na specjalnym torze. Nie zabraknie pokazów nowinek z pierwszych stron gazet, ekspertów od techno-świata oraz bezpłatnych warsztatów dla dzieci z programowania i robotyki. Wszystko dzięki jeździe na rowerze. A taka nagroda nakręca rowerowych aktywistów w całej Polsce.
?Największą wartością takich akcji, jest to, że możemy osiągnąć wspólny sukces. Mieszkańcy Lublina razem walczą o nagrodę, z której także razem skorzystają. Już teraz udowodniliśmy, że jesteśmy najbardziej rowerowym miastem południowo-wschodniej części Polski. Dwa kółka stają się naszym symbolem? ? mówi Radosław Sawicki, prezes Stowarzyszenia Rowerowy Lublin.
Ranking miast aktualizowany na bieżąco dostępny jest na www.kreckilometry.pl. Warto też zobaczyć relację z Allegro Tech Days Poznań, by bliżej poznać nagrodę w kampanii ?Kręć Kilometry po technologię?: https://vimeo.com/227898877!

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us