Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Smak i zapach Armenii w Twoim domu? Tak to możliwe! Wyróżniony

armenia 1aArmenia to niewielki kraj, żyjący w cieniu tragicznej historii i trudnej współczesności. Mało kto może zrozumieć Ormian tak, jak my Polacy! Łączy nas wiele, a dzieli głównie nasz brak świadomości i obojętność. Pomóż nam to zmienić!
Tak pisze o swojej zyciowej pasji absolwentka I LO w Jaworznie Marta Dudek. Jest obecnie na wolontariacie w Armenii i zainteresowała sie waznym projektem.
Jako lokalni wolontariusze mamy niebywałą okazję, aby dogłębnie poznać ormiański punkt widzenia. Poprzez codzienną pracę z dziećmi, dajemy młodemu pokoleniu chwilę radości i uśmiechu w tych trudnych dla nich czasach. Czujemy jednak, że możemy dokonać czegoś znaczącego dla całego narodu ormiańskiego.


To smutne, jak mało wiemy o historii i obecnej sytuacji Armenii. Pragniemy to zmienić poprzez przygotowanie krótkometrażowego filmu "Bliżej Ormian", a także poprzez intensywne budowanie świadomości wśród naszych Rodaków.
W całość projektu wchodzi wiele częsci, wiele pomysłoów, które mają za zadanie zachęcic do zainteresowania się tym wyjątkowym krajem.
ararat 2 Custom
My, żyjąc tutaj, w Polsce pewnie dosyć mocno zachłysnęliśmy się wolnością, swobodą, majętnością, czy przywilejami.
Często zupełnie nie obchodzą nas losy innych narodów, w tym pochodzacych z tego samego pnia kulturowego, acz dość odmiennego.
Jaka jest dzisiejsza Armenia, co w niej tak fascynującego?
- Pragniemy to zmienić poprzez przygotowanie krótkometrażowego filmu "Bliżej Ormian" - mówią projektodawcy -  a także poprzez intensywne budowanie świadomości wśród naszych Rodaków.
Stąd prośba o wsparcie.
- Jeśli uda nam się zebrać większą kwotę, to zyskamy możliwość realizacji filmu w sposób bardziej profesjonalny. W planach jest m.in. strona internetowa i aktywny kanał YouTube pełen mniejszych filmików.

 

W tym roku przypada setna rocznica ludobójstwa dokonanego na ludności ormiańskiej w Imperium Osmańskim. Szacuje się, że w jego wyniku w latach 1915-1917 zginęło około 1,5 miliona Ormian (dla porównania, obecnie Armenię zamieszkuje około 3 milionów Ormian). Historia tej eksterminacji jest niestety mało znana Polakom. Postaramy się to zmienić!
Zapraszamy na naszą stronę poświęconą projektowi.
Zapraszamy do zainteresowania tematem znajomych, przedsiębiorców, histroyków, nauczycieli, wszystkich, kórzy w jakikolwiek sposób mogą pomóc w realizacji zadania.
Ale nic za nic. W zamian za pomoc, każdy może poczuć zapach armeniiw e własnym domu, doznać niezwykłej rozkoszy podniebienia, albo zafascynowac się egzotyczną maskotką. Wiele, wiele nagród, których w zwyłej rzeczywistości byłoby niemożliwe. można spodziewac się za pomoc. Warto pomagać!
 O wszystkim można przeczytać na stronie
www.polakpotrafi.pl/projekt/blizej-ormian

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us