Menu

ogłoszenie bezpłatne

Sylwia Dekiert i Przemysław Babiarz dla TVP o Tour de Pologne

  • Autor 


przemysław babiarz Jaworzno17 6 21Sylwia Dekiert i Przemysław Babiarz gościli dziś w Jaworznie na rynku, gdzie już za dwa miesiące odbędzie się wielka impreza - start etapu Tour De Pologne, o którym każdy jaworznianin zapewne już wie od dawna.

Pierwsze spektakularne wydarzenie dotyczące tegorocznego wyścigu kolarskiego odbyło się 20 marca relacjonowaliśmy
TUTAJ, a była to wizyta Czesława Langa wraz z ekipą zapoznającą się z przygotowaniami Jaworzna do ugoszczenia kolarzy.


Dziś trwają już bardzo intensywne przygotowania zarówno logistyczne, jak i typowo dziennikarskie. Komentatorzy przygotowują się do  relacji, choćby w ten sposób, że zapoznają się z miejscami, w których będą gościć, z topografią terenu i poznają charakterystyczne miejsca i cechy miast, w których będzie kończył etapy wyścig, bądź z których będzie rozpoczynał kolejne odcinki. Tour de Pologne.

przemysław babiarz Jaworzno17 6 39Widzowie telewizyjnej jedynki będą mogli zobaczyć i wysłuchać opowieści i ciekawostek związanych z naszym miastem.
W Jaworznie dziennikarze spotkali się z prezydentem, Panem Pawłem Silbertem, który opowiedział o mieście, o jego przygotowaniach i nadziejach związanych z zaufaniem organizatorów do Jaworzna i powierzenie przygotowania tak spektakularnego wydarzenia.

Sami dziennikarze zwrócili uwagę na ciekawe elementy naszego rynku, w tym na drwala, z którym pozowali do zdjęć. Dla Przemysława Babiarza, Jaworzno stało się słowem, które może posłużyć do dykcyjnych wprawek, odmieniane przez różne przypadki.
Zaintrygowała go legenda, według której w Jaworznie się rżnie...(Jawor rżną).

Część dywagacji miała charakter sportowy, ot choćby taka, która mówi o związku kolan pędzącego kolarza z jego podbródkiem, względnie z uszami.
O tych i innych faktach będzie można posłuchać o pooglądać w dniu 11 czerwca w programie Pierwszym Telewizji Polskiej.

Zapraszamy do odbiorników, ale i już powoli zalecamy rozpocząć przygotowania do 31 lipca.

A my mamy zdjęcia z backstage, czyli z kulis powstawania programu.


UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us