Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Prezent dla szpitala w Jaworznie - nowa karetka

nowa karetka jaworzno 24W piątek, 26 maja br., Fundacja TAURON przekazała Szpitalowi Wielospecjalistycznemu w Jaworznie karetkę transportową, która ma za zadanie poprawić jakość i niezawodność świadczeń udzielanych mieszkańcom. W przekazaniu udział wzięli: Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z Zastępcą Moniką Bryl, Filip Grzegorczyk - Prezes Zarządu TAURON Polska Energia oraz dr n. med. Józef Kurek - Dyrektor Szpitala.

Wspieranie zakupu sprzętu dla  Wielospecjalistycznego Szpitala to działania podejmowane z myślą mieszkańcach Jaworzna. Aktualny stan karetki z powodów technicznych uniemożliwiał jej dalszą eksploatację. Szpital, w którym hospitalizowanych jest ponad 30 tys. pacjentów rocznie i udziela się około 50 tys. porad specjalistycznych zyskał dziś specjalistyczny samochód do transportu.

nowa karetka jaworzno 46Szpital rocznie realizuje się kilka tysięcy zadań transportowych.

Dotyczy to zarówno transportów pacjentów hospitalizowanych w szpitalu do miejsca ich zamieszkania po zakończeniu leczenia, jak również przewożenia chorych na konsultacje i tez do innych jednostek ochrony zdrowia celem kontynuacji leczenia.

Wzrastająca ilość osób starszych, którzy poddawani są hospitalizacji wymusza również często transport samochodem specjalistycznym w towarzystwie pracownika medycznego. Zakup nowoczesnej karetki pozwoli na sprawną realizację tego typu zleceń.

    - Pomoc w zakupie karetki to istotne wsparcie dla Szpitala, przekładające się poprawę jakości i niezawodności świadczeń udzielanych pacjentom.

nowa karetka jaworzno 51Mieszkańcy Jaworzna i wszyscy pacjenci korzystający z jej usług, uzyskają dzięki temu dostęp do nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu - mówi dr n. med. Józef Kurek, dyrektor szpitala

Współpraca pomiędzy Szpitalem Wielospecjalistycznym w Jaworznie a Fundacją TAURON rozpoczęła się w 2012 roku.

Od tego momentu Fundacja TAURON pozytywnie rozpatrzyła wnioski, dzięki którym możliwy był rozwój szpitala i podnoszenie jakości udzielanych w nim świadczeń medycznych. Dofinansowano między innymi modernizację oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Urologii i Onkologii Urologicznej oraz zakup nowego, specjalistycznego sprzętu i aparatury medycznej (zestaw do operacji laparoskopowych).

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us