Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Forum Muzycznych Talentów w Jaworznie - Jest Grand Prix!

  • Autor 

fmt17Na scenie Sali Koncertowej MDK w Jaworznie w niedzielę 21 maja szóstka laureatów eliminacji Forum Muzycznych Talentów zawalczyła o Grand Prix 6 Forum Muzycznych Talentów 2017.
Z roku na rok Forum staje się coraz bardziej rozpoznawalnym konkursem na mapie tego typu imprez. Przyjeżdżają osoby śpiewające różne rodzaje muzyki rozrywkowej, najczęściej anglojęzyczne, z różnych zakątków naszego regionu.

Wartości zdobytych nagród dopełniają osoby, które zasiadają w jury - wybitni muzycy, wykładowcy uczelni, producencie, aranżerzy, którzy z doskonałą precyzją wsłuchują się w wystąpienia młodych najczęściej wokalistów, aby wyłuskać perełki. 

forum muzycznych talentow jaworzno 210517 115Wybór zawsze jest trudny. Z pewnością starający w rywalizacji popełniają jakieś błędy, czasem dykcyjne, czasem warsztatowe - pamiętajmy, że to przecież amatorzy - toteż przyznanie wartościowych nagród musi być dobrze wyważone, aby nikt nie czuł się poszkodowany.

Wykonawcy jednak z wielkim spokojem i wyrozumiałością przyjmują werdykty, a sam, udział w takiej imprezie jest dla nich dużym doświadczeniem. Nie często zdarza się aby prezentować swoje utwory z towarzyszeniem tak świetnego zespołu, jakim jest jaworznicki eM Band.

Przewodniczącą Jury była Grażyna Łobaszewska,  którą, zanim wygłoszono protokół jury,  usłyszano we wspomnieniowym recitalu. Największe Jej przeboje łącznie z piosenkami, które znają wszyscy - "Czas nas uczy pogody", czy "Brzydcy", były dla jaworznian miodem na serca.
Ale i Proud Mary z repertuaru Creedence Clearwater Revival, zabrzmiało wyśmienicie, a Adama Asnyka "Jednego Serca" z muzyką Czesława Niemena rozczuliło publiczność.

Nic pani Grażyna nie zmieniła się, nie zmieniła w sposobie śpiewania najpiękniejszych swoich pieśni, toteż powrót do lat młodości był dla wielu piękną przygodą. Niespodzianką był udział w koncercie Marcina Wawarzynowicza, doskonałego wokalisty, który wraz z Panią Grażyną zaśpiewał w duecie.

forum muzycznych talentow jaworzno 210517 106Ale koncert rozpoczął się wybuchowym występem po którym swoje prezentacje finałowe przedstawiła szóstka w składzie
Monika Nowotyńska, Patrycja  Parjaszewska, Arkadiusz Politowski, Jagoda Sadziak - jedyna jaworznianka, Natalia Skorupka i Marlena Zając.

Sześć piosenek wybrzmiało bardzo szybko. Po nich nastąpiła przerwa, która zajęła jurorom nieco więcej niż zapowiadane 20 minut - znaczy było burzliwie i z pewnością zdania się spierały.

W końcu wrócono i po pięknym akcencie Pani Grażyny na scenę wyszli jurorzy, i sam dyrektor Marek Malisza, aby ogłosić wyniki. Wszystko stało się jasne.

Grand Prix zdobyła Monika Nowotyńska, a wyróżnienia Arkadiusz Politowski i Natalia Skorupka.

Pozostali uhonorowani zostali dyplomami i życzeniami dalszej owocnej pracy nad sobą.

Po finałowej piosence przyszło tylko zaprosić na następny rok, do udziału w magicznym siódmym już Forum Muzycznych Talentów.

patr med mojajaworzno 600


UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us