Menu

Debata o bezpieczeństwie z mieszkańcami Jelenia

  • Autor 

debata bezpieczenstwo jelen 9?Archetti" Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna zaprosiła na debatę społeczną. Jej organizatorami były: Komenda Miejska Policji w Jaworznie oraz wymieniona "Archetti".

Bezpieczeństwo to dziedzina naszego życia, o którą dbają inni, czyli nasze służby, nasze władze, ale i dziedzina, o którą musimy zadbać sami.
W zakresie bezpieczeństwa publicznego oraz naszego prywatnego współpraca wielu osób i instytucji jest niezbędna. Policja nie przyjedzie bez wezwania, nie zadba o dany region miasta, jeżeli nie będzie miała wyraźnych i konkretnych wskazań co do zagrożeń istniejących w naszej najbliższej okolicy.
My, osoby widzące zagrożenia, zdające sobie sprawę z tego, gdzie i kiedy możemy poczuć się mniej bezpiecznie, możemy mieć bezpośredni wpływ na prace służb, czy to Policji, czy Straży Miejskiej.
Podczas debaty o bezpieczeństwie publicznym, która obyyła się w Jeleniu w dniu 20 kwietnia, mieszkańcy mieli możliwość uzyskania informacji od przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji oraz Rzecznika Praw Konsumenta o problemach i zagrożeniach , na które narażeni są mieszkańcy miedzy innymi tej dzielnicy.


debata bezpieczenstwo jelen 2Dzielnicowy, Pan Robert Pazdan opisał niebezpieczne miejsca w Jeleniu oraz problemy z tym związane. Zaprezentowane zostały ciekawe aplikacje mobilne, które służą do powiadamiania policji o niebezpiecznych zdarzeniach, na które odpowiednie służby mogą szybko reagować.

W debacie wzięła udział Pani Prezydent Monika Bryl, która podkreśliła jak ważne i potrzebne są takie spotkania, które urząd miejski będzie wspierał i propagował wśród mieszkańców, aby zminimalizować między innymi wyłudzenia jakich dopuszczają się przestępcy na osobach starszych, o których dziś słychać bardzo często mimo nasilonej akcji informacyjnej w mediach zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich.

Na spotkanie przybyli również radni - Pani Anna Lichota i Pan Janusz papuga, oraz jako gospodarz Pani Marzenna Synowiec - Dyrektor Archetti.

debata bezpieczenstwo jelen 30Ważnym i wywołującym duże zainteresowanie było wystąpienie Rzecznik Praw Konsumenta, Pani Krystyny Banasik, która zwróciła uwagę na zagrożenia płynące z podpisywania umów z różnymi kontrahentami, sprzedawcami zarówno rzeczy trwałych, jak różnego rodzaju fotele, garnki, urządzenia, jak i usług, w tym abonamentów radiowych, telefonicznych ,czy też umów na dostawy prądu i innych mediów.

Z niedowierzaniem zebrani przyjęli wiadomość o niedawnym oszustwie na tzw policjanta, którego dopuścili się w Jaworznie bandyci, wyłudzając od starszego małżeństwa 70 tysięcy złotych!

Osobami prowadzącymi, którzy zapoznali mieszkańców z tematami i udziel cennych rad byli:
- Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, podinspektor Jacek Sowa
- Profilaktyk Społeczny, sierżant sztabowy Monika Śliwińska
- Miejski
Rzecznik Konsumentów, KrystynaBanasik
- Dzielnicowi dzielnic: Jeleń, Byczyna i Bory


Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us