Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Bezpieczna droga do szkoły

  • Autor  MZDiM

mzdimkamizelka0217 CustomKogo nie rozczula widok grupy maluchów ubranych w kolorowe odblaskowe kamizelki, zmierzających dziarsko przez nasze miasto? Cieszy, że już od najmłodszych lat dzieci są odpowiednio przygotowane do poruszania się po drogach.

Już w roku ubiegłym Miejski Zarząd Dróg i Mostów zadbał o to, by kamizelki odblaskowe pojawiły się we wszystkich przedszkolach miejskich w Jaworznie. Gadżety rozdawane były przy okazji Akcji, jaką MZDiM prowadził we współpracy z Komendą Miejską Policji w Jaworznie.

Podczas prelekcji prowadzonych przez policjanta, przedszkolaki dowiedziały się wielu ważnych rzeczy, o których należy pamiętać korzystając z dróg i chodników.

W tym roku goście z MZDiM i Policji pojawią się w szkołach podstawowych u pierwszaków. I tym razem dzieci dostaną odblaskowe kamizelki, a oprócz tego przypomną sobie co nieco o bezpieczeństwie na drodze. Jak sami nauczyciele przyznają, nie ma nic lepszego, niż wizyta takich gości ? dzieci z chęcią słuchają groźnie wyglądającego policjanta, którego ważne słowa na długo zapadają w pamięć.

Akcja ?Bezpieczna Droga do Szkoły? rozpocznie się już 13 lutego.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us