Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Opłatek rodzin wielodzietnych w Jaworznie

  • Autor 

rodzwielod140117900 52Składania sobie życzeń nigdy nie jest za wiele. Zwłaszcza tych, które wiążą się z najpiękniejszymi świętami, które wprawdzie już za nami, ale okres, kiedy jeszcze choinki błyszczą się światełkami nie minął.
W Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym w niedzielę, 14 stycznia odbyło się spotkanie rodzin skupionych w katolickim Stowarzyszeniu Rodzin Wielodzietnych im. Świętej Jadwigi Śląskiej, Diecezji Śląskiej.
Po mszy świętej koncelebrowanej przez między innymi Biskupa diecezji Sosnowieckiej Grzegorza Kaszaka i proboszcza parafii księdza Józefa Lendę, jej uczestnicy przeszli do odświętnie przygotowanej sali teatralnej gdzie czekał na nich poczęstunek, a na dzieci prezenty przygotowane przez Panią Monikę Bryl - zastępcę Prezydenta Jaworzna, oraz Pana Dariusza Starzyckiego - Posła na Sejm RP.rodzwielod140117900 7Zarówno Pani Prezydent jak i Pan Poseł życząc wszystkim wszelkiej pomyślności wskazali na fakt, iż to właśnie teraz po wielu latach rozpoczęła się troska państwa polskiego o rodziny, o ich dobry start w życie, w końcu o stworzenie warunków do powiększania rodzin i do lepszego codziennego życia tak rodziców jak i dzieci, które dziś mają o wiele lepsze możliwości rozwoju, nauki i wypoczynku.

 

Głosy dochodzące choćby ze szpitala jaworznickiego, w którym rodzi się coraz więcej dzieci są dowodem na wagę programów skierowanych ku społeczeństwu, realizowanych przez rząd.

Bardzo miłym i ciepłym akcentem było przedstawienie jasełek przygotowanych przez najmłodszych, a na koniec wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło dobry nastrój do powrotu do domów z noworcznym błogosławieństwem księdza Biskupa.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us