Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Poseł Starzycki o wydarzeniach w Sejmie i manipulacjach opozycji.

  • Autor 


dariusz starzycki poselW poniedziałek, 19 grudnia poseł na Sejm RP, Pan Dariusz Starzycki spotkał się z jaworznickimi mediami, aby przekazać im najważniejsze tematy dotyczące dziejących się w Warszawie wydarzeń i poinformować o najbliższych planach działań.

Cała Polska sparaliżowana zostaje informacjami o rzekomych niepraworządnościach. Atmosferę nadyma i podsyca propozycja, która traci poparcie i wpływy, ale wspierają ją pompowane przez nią media prywatne, które w oczywisty sposób są wyjątkowo stronnicze i nieprawdziwe, przykładem może być spot telewizyjny, na potrzeby którego, aby udowodnić nieprawdę, że policja pod rządami PIS stosuje siłę, na ulicy położył się młody człowiek, a inni, odgrywając zaplanowany scenariusz udają, ze pomagają mu w opresji.Konkretne, krótkie ale szczelnie ważne odpowiedzi padły na pytania dotyczące fałszywych informacji rozpowszechnianych przez niepubliczne, związane z opozycją media, a dotyczące żądań opozycji w kontekście prawomocności głosowań nad budżetem.
- NIE MA PODSTAW PRAWNYCH, BY PRZEPROWADZAĆ JESZCZE RAZ POSIEDZENIE SEJMU CZY DOKONYWAĆ REASUMPCJI GŁOSOWANIA. Procedowaliśmy zgodnie z prawem. Było kworum.
- WSZYSTKIE USTAWY PRZYJĘTE PRZEZ SEJM ZOSTAŁY UCHWALONE ZGODNIE Z REGULAMINEM I KONSTYTUCJĄ. Ustawa budżetowa została skierowana do Senatu i jeżeli jest dobra wola ze strony opozycji, to będzie debatowała nad tą ustawą w Senacie.
- SPOTKANIE PREZYDENTA Z PREZESEM PIS JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM I MARSZAŁKIEM SEJMU ZAPLANOWANO NA PONIEDZIAŁEK NA GODZ. 13. Opozycja powinna odpowiedzialnie przekazywać informacje opinii publicznej, powinna posługiwać się faktami, żebyśmy studzili emocje a nie wywoływali nowe pola konfliktu. Mamy nadzieję, że temu właśnie temu służą niedzielne rozmowy prezydenta z liderami opozycji.

 

Zapytany o ocenę działąnń opozycji poseł zaznaczył kilka gorących tematów a wśród nich padły stwierdzenia:\
- SYTUACJA WYWOŁYWANIA PRZEZ OPOZYCJĘ SKRAJNEJ EMOCJI POLITYCZNEJ, NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z RZECZYWISTĄ KONDYCJĄ KRAJU.  Wynika z bezradności i frustracji tych, którzy utracili władzę.  Tych, którzy nie mają pomysłu na to, jak przekonać Polaków do swoich racji. Krzyk, sianie zamętu, destabilizacja to metody, które stały się narzędziem opozycji. Nie ma to nic wspólnego z zasadami demokratycznego państwa prawa, ze standardami europejskich demokracji.
- MOŻNA SIĘ SPIERAĆ, RÓŻNIC W POGLĄDACH, ALE NIE WOLNO POLAKÓW STAWIAĆ PRZECIWKO SOBIE, A DZIŚ TAK SIĘ DZIEJE. Skandaliczne, hańbiące wręcz wydarzenia, które miały miejsce na Krakowskim Przedmieściu.  Konfrontacyjne apele nawoływania do wypowiadania posłuszeństwa, gdzie podpisy liderów opozycji widnieją obok tych, którzy mówią o kulturze stanu wojennego, a masakrę górników w Wujku nazywają zamieszkami. Wczorajsza awantura w Sejmie, są elementami wpisującymi się w ten smutny scenariusz.
- POLSKA JEST WOLNA I DEMOKRATYCZNA. Jest naszym wspólnym dobrem. Chcecie maszerować - maszerujcie, chcecie protestować - protestujcie. Ale szanujcie przekonania innych. Szanujcie swoich rodaków, nie odmawiajcie innym praw, o które sami się upominacie. Takie działanie dewastuje społeczne zaufanie, solidarność, niszczy demokrację, uderza w jej podstawy. Rujnuje nas jako naród, jako wspólnotę.

O co chodzi pozycji w Sejmie. Pis i obóz rządzący nie ma żadnych watpliwosci, wie o tym również większa częśc społecześńtwa, deklarując swoje zdanie w sondażach
- OPOZYCJI CHODZI TYLKO I WYŁĄCZNIE O PRZEJĘCIE WŁADZY. NIE DALIŚMY SIĘ STERRORYZOWAĆ, UCHWALILIŚMY BUDŻET.
- OPOZYCJA MA DZIŚ JEDEN POSTULAT: ŻEBY DEMOKRACJA BYŁA CZYSTYM POZOREM. Chodzi o to, żeby obalić legalnie, wybrany rząd i przejąć władzę, by państwo teoretyczne, w którym robi się różnego rodzaju interesy, co pokazały Taśmy Prawdy, mogło być dalej realizowane.
- DZIAŁANIA OPOZYCJI WYCZERPUJĄ ZNAMIONA PRZESTĘPSTWA. W naszej ocenie piątkowe działania opozycji w Sejmie to było przestępstwo polegające na nadużyciu uprawnień.  Art. 231 p.1 kk ? mówi o nadużyciu uprawnień przez funkcjonariusza publicznego działającego na szkodę interesu publicznego lub prywatnego.

Najciekawsze punkty dotyczyły manipulacji do jakich posuwa się opozycja i popierające ją media.
To bardzo ciekawe tematy.
- ?Gaz łzawiący? okazał się świecą dymną i racą odpalonymi przez prowokatorów z KOD.
- ?Pokojowi demonstranci?. Bojówkarze KOD i Antify chcieli żeby w piątek w nocy pod Sejmem polała się krew. Ich prowokację powstrzymała na szczęście policja. Można tylko sobie wyobrazić jak zareagowałaby ochrona np. premiera Francji, USA lub Wielkiej Brytanii gdyby ktoś rzucił się na maskę samochodu ochranianego przez nich polityka. Spokojny przebieg piątkowych wydarzeń zawdzięczamy profesjonalizmowi i stalowym nerwom policjantów i funkcjonariuszy BOR. Osoby, które rzucały się pod samochody posłów i premier, to była skrajna organizacja Antifa. Ta sama, która przy wsparciu niemieckich chuliganów organizowała napady na grupy rekonstrukcyjne biorące udział w Marszu Niepodległości.
- ?Spontaniczny piątkowy protest?. Piątkowe manifestacje nie miały spontanicznego charakteru. Portal wpolityce.pl, poinformował, że na piątek wieczór zarejestrowano w warszawskim ratuszu kilka dni wcześniej dwa zgromadzenia pod KPRM. Od samego rana w piątek poseł Eugeniusz Kłopotek w telewizji publicznej mówił, że zobaczymy, co tego dnia będzie się działo.

- ?Poturbowanie posłanki Muchy? To absurdalne zarzuty. Posłanka PO przypomina sobie o poturbowaniu 24 godziny po rzekomym zdarzeniu tylko po to by kryć swoich partyjnych kolegów, którzy na sejmowym korytarzu przewrócili posła Suskiego.
- ?Zawieszenie posła Szczerby? Polityk PO już wcześniej otrzymywał kary regulaminowe za nieodpowiednie zachowanie. Do tej pory prezydium Sejm łagodziło je. Poseł PO to sejmowy recydywista. Przypominamy, że marszałek Kidawa-Błońska również wykluczała z obrad polityków za obraźliwe uwagi pod jej adresem. Wtedy nie budziło to żadnego zainteresowania mediów.
- ?Zablokowana sala kolumnowa? W sieci są dostępne nagrania z politykami opozycji krzyczącymi na tej sali. Filmik z sali wrzucił poseł Tomczyk. Jeśli zablokowano im wejście to jak się tam znaleźli?

Co posęł powiedział na temat dezubekizacji?
- TA USTAWA TO SUROWA SPRAWIEDLIWOŚĆ. Ta ustawa nie jest aktem odwetu. Czy odwetem jest sprowadzanie emerytury do wysokości średniego świadczenia  2050 zł? Taką emeryturę otrzymuje w Polsce połowa emerytów.
- PROJEKT PRZYWRACA ELEMENTARNĄ SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNĄ. Obecnie najwyższe emerytury mundurowe sięgają 19 tys. zł miesięcznie. Świadczenia powyżej 12 tys. zł pobierają 32 osoby, natomiast emerytury w przedziale od 6 tys. do 12 tys. zł pobiera około 1,3 tys. osób.
- Ćwierć wieku po upadku systemu komunistycznego nadal ci, którzy byli funkcjonariuszami i służyli zbrodniczemu systemowi dostają bardzo wysokie wynagrodzenia.  


To garść informacji. Niedługo kolejne tematy związane z pracą sejmu przekazane przez naszego Posła na Sejm RP, Pana Dariusza Starzyckiego, w ramach działalności Prawa i Sprawiedliwości w terenie.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us