Menu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Jaworznie - kolorowo ale bez śniegu

  • Autor 


jarmark jaworzno swieta 16a900 44Coroczny jarmark Bożonarodzeniowy odbył się w tym roku tradycyjnie w aurze bezśniegowej. To już oczywiste, że śnieg nie spada na rynek, kiedy coś się na nim dzieje i to dobrze, bo słonecznie i kolorowo było. A że bez bieli? Łatwiej było wytrzymać na mrozie, kiedy nie trzeba było brodzić w białej zimnej puchowej kołdrze.

Kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt szkół przedszkoli i innych instytucji z kołami gospodyń wiejskich i zespołami śpiewaczymi na czele, postanowiło sprzedać pieczołowicie przygotowywane ozdoby świąteczne.

Oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem jaworznian, tym bardziej, że kupując ozdoby, otrzymywało się talon - za każde wydane 10 złotych, a talon upoważniał do odebrania choinki - prawdziwego, ściętego w lesie drzewka.jarmark jaworzno swieta 16a900 3Choinki wręczał przez długi czas Pan Tadeusz Kaczmarek, Zastępca Prezydenta Jaworzna, który każdemu życzył wspaniałych świąt w prawdziwej bożonarodzeniowej atmosferze.

Jak zwykle rozglądaliśmy się za tradycyjnymi ozdobami, z motywami chrześcijańskimi.

Niestety, szkoda, że trudno je było znaleźć. Przeważały bombki z mikołajowymi czapeczkami, albo malunkami choinek, gałązek, laleczek i kwiatków.
Znaleźliśmy jednak piękne bombki - dwie, na których był Pan Jezus i święta rodzina.

Czy nasze korzenie gdzieś zostały ucięte, zerwane, czy komercja zawładnęła do końca naszą duchowością?
Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam.

 

Niemniej jarmark wspaniale wpisał się przedświąteczną gorączkę i był ochłodzeniem nastrojów, skłaniając do zatrzymania się refleksji przez najpiękniejszymi świętami.
UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Dozwolone linkowanie artykułu.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us