Menu

ogłoszenie bezpłatne

Mistrzowie świata trenują w Jaworznie! "Sukcesu" sukces

  • Autor 

taniec mistrzostwo swiata Jaworzno sukces 1216 44Mistrzowie świata - szkoła "Sukces" i jej wychowankowie.

Kto by pomyślał, że z Jaworznie kształci się młodzież, która zdobywa najwyższe laury, wracając tutaj z medalem i pucharem mistrzów świata.

Mistrzostwo w tej dziedzinie to wielki prestiż zarówno dla zawodników, jak i dla klubu i miasta w którym zawodnicy trenują.

Brzmi, jak początek artykułu o jakiejś dyscyplinie sportowej, ale dziś piszemy o zupełnie innej dziedzinie, choć mającej ze spotem wiele wspólnego - choćby konieczność posiadania żelaznej kondycji i wielkiej wytrzymałości organizmu ale i odporności psychicznej.

 taniec mistrzostwo swiata Jaworzno sukces 1216 234 grudnia w Paryżu dwoje wychowanków Szkoły Tańca ?Sukces? zdobyło tytuł mistrzów świata w kategorii do 16 roku życia w tańcach latin.
Wcześniej ta sama para wygrała turniej Fred Astaire Cup, odbywający się niejako przed najważniejszym turniejem.

To wielki sukces nie mający chyba precedensu jeśli chodzi o edukację taneczna w naszym mieście.

O Szkole Tańca ?Sukces? słuchać od dawna, od czasu do czasu media obiegają informacje o zdobywaniu laurów na różnych konkursach przez młodzież czy dzieci tańczące przy ulicy Inwalidów Wojennych.

Ale ta wiadomość to wręcz sensacja - para z Jaworzna mistrzami świata!

taniec mistrzostwo swiata Jaworzno sukces 1216 62On, czyli Kacper Pawłowski, mieszka w Piekarach Śląskich, Ona - Magdalena Dederko jest z Kłobucka, spotykają się w Jaworznie i tu spędzają po kilka godzin dziennie ciężko pracując nad swoimi umiejętnościami, które dziś są na poziomie światowym.

Jak mówi Pan Mariusz Nosal ze, mamy być z kogo dumni, ale nie należy zapominać o samych tancerzach, którzy wkładają w przygotowania do konkursów całą duszę, ale kto wie, czy nie więcej emocji pochłania codzienność rodziców, którzy w każdej chwili muszą być gotowi na to, aby dowieźć swoje dzieci na lekcje, na trening i w końcu niemal w każdy weekend na turnieje.
przypadek Magdy i Kacpra jest szczególny - trenują oni ze sobą dopiero kilka miesięcy i to jest ewenement, że po tak krótkim czasie, tak mocno zgrali się ze sobą osiągając tak wysoki poziom. Ten fenomen podziwiają ludzie tańca - teraz juz na całym świecie.


taniec mistrzostwo swiata Jaworzno sukces 1216 2Podobnie wypowiada się Pani Marlena Fitał, która jest pełna nadziei a wręcz pewności, że to, co osiągnęli Kacper i Magdalena to dopiero początek ich wielkiej kariery w świecie tańca.

Turniej w Paryżu to nie przelewki, mówią młodzi, wprawdzie nie jechali tam z myślą o najwyższym podium, jednak wraz z spinaniem się do ćwierć, potem do półfinału, apetyt rośnie.

Ale rośnie i trema. To ogromne przeżycie - tańczyć przed jury złożonym z czołówki światowej. To wielka odpowiedzialność przed samym sobą.


taniec mistrzostwo swiata Jaworzno sukces 1216 17Mistrzowie mówią, że łatwo nie było - zdarzają się pomyłki, bo w milionach ruchów, kroków zwrotów, figur, można popełnić niedoskonałości jednak oni popełnili ich najmniej i... wygrali!

W siedzibie szkoły odbyło się w środę wielkie powitanie pary mistrzowskiej.

Tancerzy wprowadzono do sali, w której czekało kilkudziesięciu przyjaciół i rodziców z zasłoniętymi oczami.

Po dłuższej chwili konsternacji w ciszy, odwiązano oczy i Kacper i Magda z wielkim zaskoczeniem zobaczyli niespodziankę.


taniec mistrzostwo swiata Jaworzno sukces 1216 63Gratulacjom i wspólnym zdjęciom nie było końca, częstowano się specjalnie przygotowanym na tę okazję tortem, oglądano z nagrania chwilę ogłoszenia wyników turnieju w Paryżu, w końcu para zatańczyła dla wszystkich.

I my gratulujemy świetnego wyniku, życząc coraz większych sukcesów zarówno szkole tańca jak i jej wychowankom.

Dziękując za zaproszenie na to wydarzenie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wieczoru.

 UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us