Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Młodzież w Jaworznie bierze ochronę środowiska w swoje ręce ? i wygrywa!

Eko patrol ENERIS2 CustomPierwsza edycja konkursu ekologicznego ?Eko-patrol ENERIS? zakończyła się w  Jaworznie sukcesem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9. Wyróżniona trójka ?strażników przyrody? przez dwa miesiące promowała w mieście postawy przyjazne środowisku. Pomysłodawcą konkursu jest ENERIS Surowce, który wspólnie z Urzędem Miejskim w Jaworznie promuje edukację ekologiczną w regionie.

Ekologiczne interwencje na ulicach Jaworzna

W konkursie zorganizowanym przez ENERIS Surowce udział wzięły trzy jaworznicke  eko-patrole: ze Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Szkoły Podstawowej nr 19. Uznanie jurorów zdobyły praca i zaangażowanie każdego z zespołów, jednak największą inwencją wykazał się eko-patrol z SP 9: patrolowanie miasta pod kątem dzikich wysypisk, akcje sadzenia drzew i  zbierania baterii, budowa karmików i hoteli dla owadów, zajęcia edukacyjne w  przedszkolach. To tylko niektóre z działań, które przez zaledwie dwa miesiące zrealizowały trzy uczennice ? Wanessa Antkiewicz, Nikola Bisztyga i Weronika Korlacka pod opieką nauczycielki - Kamili Rzędzickiej. W ten sposób zespół przyczynił się do promocji postaw ekologicznych zarówno wśród swoich koleżanek i kolegów, jak również najmłodszych oraz dorosłych mieszkańców Jaworzna. Nagrodą dla zwycięskiego eko-patrolu ze Szkoły Podstawowej nr 9 są tablety.

Eko patrol ENERIS3 Custom- Dzięki konkursowi ?Eko-patrol ENERIS? uczniowie trzech jaworznickich szkół poznali zasady segregowania odpadów, a  także dowiedzieli się, w jaki sposób dbać o najbliższe otoczenie. Szczególnie dużym zaangażowaniem wykazał się zwycięski eko-patrol, który zrealizował aż 16 różnych działań. Szeroki wachlarz przedsięwzięć w  połączeniu z  ukierunkowaniem na edukację przedszkolaków poskutkował tym, że właśnie Szkoła Podstawowa nr 9  zwyciężyła w konkursie - powiedziała Katarzyna Florek z Biura Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Edukacja ekologiczna mieszkańców Jaworzna, tak jak poprawa stanu lokalnej przyrody, stanowiła wspólny wysiłek wszystkich uczestników konkursu. Łącznie w projekcie udział wzięły 3  eko-patrole. Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 19 zdobyli wyróżnienia w konkursie i otrzymają elektroniczne czytniki książek wraz z  podziękowaniem Urzędu Miasta oraz ENERIS Surowce. Szczegóły dotyczące wyników konkursu są dostępne na stronie www.grupa-eneris.pl/edukacja.

ENERIS Surowce wspiera eko-młodzież

Rozstrzygnięty właśnie konkurs ?Eko-patrol ENERIS? to pilotażowa edycja programu przygotowanego dla szkół w Jaworznie oraz Tomaszowie Mazowieckim. Skierowany był do uczniów klas 5-6 szkół podstawowych i gimnazjów. Zespoły 3-5 osobowe przez 2 miesiące podejmowały wyzwania związane z ochroną lokalnego środowiska.

Eko patrol ENERIS1 Custom- Wszystkie działania podjęte w ramach konkursu ?Eko-patrol ENERIS? stanowiły autorską odpowiedź zgłaszających się dzieci i młodzieży na pytanie, o to jak realnie mogą wpłynąć na poprawę środowiska naturalnego. To właśnie pełna dowolność co do podjętych aktywności, a także środków ich realizacji, wyróżnia konkurs ?Eko-patrol ENERIS? spośród innych projektów edukacyjnych kierowanych do młodzieży szkolnej ? powiedziała Magdalena Sułek-Domańska, Dyrektor Komunikacji w ENERIS.

Pilotażowy konkurs ?Eko-patrol ENERIS? jest częścią szerszego programu edukacji ekologicznej dzieci i  młodzieży realizowanego przez ENERIS Surowce wspólnie z  samorządami. W ramach współpracy ze Związkiem Międzygminnym ?Gospodarka komunalna? tylko do końca roku około 500 dzieci z powiatu chrzanowskiego zobaczy autorskie przedstawienie edukacyjne ?Najlepszy prezent?, w sposób interaktywny uczące postaw przyjaznych środowisku. Projekt został zaklasyfikowany do 51 najbardziej znaczących działań edukacyjnych biznesu w Polsce w roku 2016. Równocześnie mobilna Ścieżka Edukacji Ekologicznej ENERIS jest prezentowana uczniom 11 szkół z Tomaszowa Mazowieckiego ? łącznie z wystawą zapozna się ponad 5 500 dzieci. Pytania dotyczące możliwości współpracy edukacyjnej z Grupą ENERIS prosimy kierować na adres mailowy komunikacja@grupa-eneris.pl

# # #

ENERIS to największa polska firma działająca w obszarze ochrony środowiska, specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, odpadowej oraz energetyki odnawialnej. Jesteśmy sprawdzonym partnerem wielu samorządów, z którymi realizujemy zadania dotyczące gospodarki komunalnej: odbioru, transportu i przetwarzania odpadów oraz odzysku surowców. Posiadamy potencjał do budowy zindywidualizowanych rozwiązań dla naszych partnerów. Firma od początku działania angażuje się społecznie, przede wszystkim w działania edukacyjne, których celem jest zmiana postaw społecznych dotyczących zmniejszania negatywnego wpływu na środowisko czy odpowiedzialne postępowanie z odpadami. Nasza idea edukacyjna opiera się na hasłach Redukuj ? Odzyskuj ? Przetwarzaj. Redukuj swój wpływ na środowisko, Odzyskuj ? tyle surowców, ile możliwe oraz Przetwarzaj ? te odpady, których nie można odzyskać.

Od 1 lutego 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności jednej z największych w Polsce spółek działających w sektorze gospodarki odpadami oraz większościowym udziałowcem spółek Altvater Piła, ZGOK Balin, MPO w Jaworznie oraz właścicielem ECU Jaroszów i ENERIS Recycling. ENERIS Surowce S.A. ma ambicje łączyć tradycje oferowania najwyższej jakości usług dla środowiska z nowoczesnym technologicznie i ekonomicznie podejściem do odzyskiwania zasobów. Więcej na:

www.grupa-eneris.pl

tagi: Program Grantowy, granty, CSR, ekoedukacja, społeczność lokalna, społeczne zaangażowanie, Eneris, Eneris Surowce, Altvater, surowce wtórne, ekologia, ochrona środowiska, odpady, surowce, surowce wtórne, śmieci, środowisko naturalne, usługi komunalne, utylizacja, energia odnawialna, gospodarka surowcami, gospodarka wodno-ściekowa, oczyszczanie miasta, odbiór odpadów, odbiór śmieci, odpady komunalne, odpady zmieszane, odzyskiwanie surowców, transport odpadów, gospodarka odpadami w gminie, gospodarka surowcami w gminie, instalacje środowiskowe, inwestycje w środowisko, nowoczesne technologie ochrony środowiska, utylizacja odpadów, instalacja mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, MBP, Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi, energetyka niskoemisyjna, Piła, Tomaszów Mazowiecki, Kielce, Krapkowice, Jaworzno, Chrzanów, Gorzów Wielkopolski

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us